Trwa ładowanie...

"Kanclerz z uznaniem wyraziła się o tym, że przyjmujemy sporo uchodźców" - Morawiecki po spotkaniu z Merkel

Prezes rady ministrów spotkał się z Angelą Merkel w Berlinie podczas IX Petersberskiego Dialogu Klimatycznego. Kanclerz z Niemiec miała wypowiadać się z uznaniem o Polsce.

Share
"Kanclerz z uznaniem wyraziła się o tym, że przyjmujemy sporo uchodźców" - Morawiecki po spotkaniu z Merkel
Źródło: PAP, Fot: Adam Guz
dhlloj0

- Jesteśmy w jednej grupie, jeśli chodzi o myślenie o klimacie i wielu tematach europejskich. Rozmawiałem z panią kanclerz wcześniej w układzie bilateralnym i poruszyliśmy wszystkie kluczowe tematy, zaczynając od tego, jak ważny i dzielący Europę jest temat migracji - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Premier pojechał do Berlina, by wziąć udział w IX Petersberskim Dialogu Klimatycznym. - Tutaj pani kanclerz z uznaniem wyraziła się o tym, że my przyjmujemy również sporo uchodźców, trzeba tak powiedzieć, z Azji Centralnej, ale również zza naszej wschodniej granicy - dodał.

dhlloj0

Morawiecki zapewnił, że razem z Merkel próbują znaleźć "płaszczyznę porozumienia". - Nie będzie to łatwo na za tydzień, za kilka dni, kiedy spotkamy się na Radzie Europejskiej, ale będziemy próbowali dać sobie więcej czasu, żeby wypracować pewne mechanizmy - stwierdził.

W trakcie spotkania Angela Merkel i Mateusz Morawiecki poruszyli temat Nord Stream 2. - Stale staramy się przypominać, że jest to niebezpieczeństwo dla Ukrainy, dla całej Europy. Podkreślamy, że tak naprawdę jest to dalsza monopolizacja dostaw gazu, a nie dywersyfikacja. Ta tematyka jest niezwykle ważne, stale przez nas poruszana - stwierdził premier.

Zobacz także: Niepokojący sondaż dla PiS. Minister PiS komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhlloj0

Podziel się opinią

Share
dhlloj0
dhlloj0
Więcej tematów