Trwa ładowanie...

Kancelaria Prezydenta z większym budżetem i kolejnymi inwestycjami

Mimo kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa po raz kolejny wzrośnie budżet Kancelarii Prezydenta. Znaczna jego część zostanie przeznaczona na inwestycje w postaci remontów prezydenckich rezydencji.
Share
Kancelaria Prezydenta z większym budżetem i kolejnymi inwestycjami
Kancelaria Prezydenta z większym budżetem i kolejnymi inwestycjamiŹródło: PAP
d1ibdva

Jak donosi "Rzeczpospolita" od momentu, kiedy prezydentem został Andrzej Duda, budżet Kancelarii Prezydenta rośnie rok do roku. Jego podwyżkę, mimo kryzysu epidemicznego, zaplanowano również na rok 2021.

Z dokumentów, do których dotarła "Rz" wynika, że budżet kancelarii na rok 2021 wzrośnie w stosunku do bieżącego roku o 6 milionów złotych i wyniesie 205,4 mln. złotych. Przyczyną zwiększenia budżetu są zaplanowane na przyszły rok remonty w m.in. Pałacu Prezydenckim, Belwederze i letnich rezydencjach prezydenckich w Wiśle, Promniku i na Mierzei Helskiej.

Kancelaria Prezydenta chce inwestować mimo kryzysu

Plany prezydenckiego urzędu prześwietliło Biuro Analiz Sejmowych. W jego ocenie "planowany wzrost wydatków, np. na podróże służbowe czy rozbudowę instalacji klimatyzacji, nie wydaje się uzasadniony". Niemniej jednak eksperci biura uznali, że nowy budżet Kancelarii Prezydenta zasługuje na przyjęcie.

d1ibdva

Podobną opinię o budżecie urzędu prezydenta wyraziła Komisja Regulaminowa, która wcześniej nie była w stanie dojść do porozumienia przy ocenie nowego budżetu Kancelarii Senatu.

Koronawirus w Polsce. Rzecznik WOT o wsparciu "terytorialsów" w walce z epidemią

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ibdva

Podziel się opinią

Share
d1ibdva
d1ibdva
Więcej tematów