PolskaKancelaria Prezydenta ws. iluminacji: to ograniczy koszty

Kancelaria Prezydenta ws. iluminacji: to ograniczy koszty

Informowaliśmy o tym, że oświetlenie Pałacu Namiestnikowskiego w barwy narodowe kosztowała prawie 600 tysięcy złotych. Na co dzień budynek ma jaśnieć na biało-czerwono. To "ma kształtować podniosły nastrój wymagany charakterem miejsca, wpływać na ludzkie odczucia i emocje, a także tworzyć zapamiętywany wizerunek pałacu po zmroku". Kancelaria Prezydenta ripostuje, że zakup urządzeń na stałe pozwoli na znaczące ograniczenie kosztów wydatkowanych na ten cel.

Kancelaria Prezydenta ws. iluminacji: to ograniczy koszty
Źródło zdjęć: © PAP | Bartłomiej Zborowski

23.11.2011 | aktual.: 23.11.2011 09:37

"Biało-czerwone barwy oświetliły Pałac Prezydencki z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, w ramach akcji „Majówka z Polską” zainaugurowanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Na apel o przyłączenie się do wspólnych, radosnych obchodów i symboliczne podświetlenie lub udekorowanie najważniejszych budowli bądź ulic na biało-czerwono, pozytywnie odpowiedziało wiele polskich miast - czytamy w informacji otrzymanej z Kancelarii Prezydenta.

"W Warszawie biało-czerwonymi barwami oświetlono mury Pałacu Prezydenckiego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Sejmu RP, Pałacu Kultury i Nauki, Ratusza, a także most Śląsko-Dąbrowski i mury staromiejskie. W ramach prezydenckiej inicjatywy, Centrum Edukacji Obywatelskiej koordynowało działania skierowane do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzi Polacy przygotowywali kotyliony, malowali mural ilustrujący fragment Konstytucji 3 maja i przebierali się w „żywe flagi” (1-3 maja 2011 r.).

Start polskiej prezydencji był kolejnym – po obchodach „Majówki z Polską” oraz Święta Niepodległości 11 Listopada – wydarzeniem, któremu towarzyszyła uroczysta iluminacja.

Do tej pory, oświetlenie w związku ze wspomnianymi wydarzeniami, zlecane było każdorazowo specjalistycznym firmom , które oprócz kosztów wynajęcia samego sprzętu oświetleniowego, uwzględniały także koszty transportu, montażu, a także obsługi na miejscu. Zakup urządzeń na stałe pozwoli, przy założeniu powtarzalności tego działania, na znaczące ograniczenie kosztów wydatkowanych na ten cel. Sami warszawiacy oraz turyści przebywający w Warszawie bardzo pozytywnie ocenili tę inicjatywę, o czym w stosownym czasie informowały media."

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)