Trwa ładowanie...
d23udhj
d23udhj

Kanada zakazała przewozu tonerów w samolotach

Kanadyjskie ministerstwo transportu wprowadziło w tym tygodniu zakaz, w myśl którego do samolotów nie wolno zabierać większych opakowań toneru do drukarek. Restrykcja dotyczy zarówno bagażu podręcznego, jak i nadawanego przez pasażera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d23udhj

Podróżni mogą przewozić ze sobą toner do niewielkich domowych drukarek, jednak waga pojemnika z tonerem nie może przekraczać jednego funta, czyli 454 gramów.

Ten ścisły zakaz wydany przez Transport Canada (ministerstwo transportu), dotyczy obecnie lotów na trasach między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi.

Mniej restrykcyjne są nowe regulacje na trasach między Kanadą a krajami innymi niż USA. Na tych lotach większe tonery do drukarek nie mogą się znajdować w walizkach nadawanych przez pasażera, ale można je zabrać do bagażu podręcznego. Jednak wówczas trzeba się liczyć z ryzykiem odebrania toneru przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo lotów. Z transportu samolotami pasażerskimi nie mogą też już korzystać firmy - tusz do drukarek będą zmuszone wysyłać wyłącznie samolotami firm transportowych.

d23udhj

Wprowadzone ograniczenia to skutek przechwycenia kilka dni temu w Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich przesyłek z Jemenu, zawierających ładunki wybuchowe ukryte w opakowaniach tuszu do drukarek.

Jak wyjaśniał cytowany przez kanadyjskie media minister transportu Chuck Strahl, są obawy, że terroryści mogą znów próbować wykorzystać opakowania po tonerze do przygotowania bomby.

Kanada wprowadziła nowe regulacje i zakazy dotyczące tonerów do drukarek w tym samym czasie, co Stany Zjednoczone.

d23udhj

Podziel się opinią

Share
d23udhj
d23udhj
Więcej tematów