Trwa ładowanie...

Kanada: sankcje dla 17 Saudyjczyków powiązanych z morderstwem dziennikarza

Rząd Kanady ogłosił nałożenie sankcji na 17 obywateli Arabii Saudyjskiej powiązanych z zamordowaniem dziennikarza "Washington Post" Jamala Khashoggiego w konsulacie Arabii Saudyjskiej w Stambule – informuje Rzeczpospolita.

Kanada: sankcje dla 17 Saudyjczyków powiązanych z morderstwem dziennikarzaŹródło: East News
d2yit9u

Jamal Khashoggi, był dziennikarzem i rezydentem Stanów Zjednoczonych znanym z krytycznego stosunku do saudyjskiego następcy tronu, Muhammada bin Salmana. Został zamordowany 2 października w saudyjskim konsulacie w Stambule w niewyjaśnionych okolicznościach. Z ustaleń tureckich śledczych wynika, że morderstwo zostało zaplanowane. Podejrzewa się, że odbyło się ono na zlecenie lub za wiedzą saudyjskiego następcy tronu, czemu jednak zdecydowanie zaprzeczają Saudyjczycy – podaje Rzeczpospolita.

Ciała Khashoggiego do tej pory nie odnaleziono. Trwa śledztwo. Saudyjska prokuratura prowadząca sprawę domaga się kary śmierci dla 5 z 11 podejrzanych o udział w zabójstwie dziennikarza. Turcy dysponują nagraniem dźwiękowym z ostatnich chwil jego życia, które udostępnili m.in. Kanadzie.

Rząd Kanady ogłosił nałożenie sankcji na 17 obywateli Arabii Saudyjskiej powiązanych z zamordowaniem dziennikarza "Washington Post". W oświadczeniu domaga się "transparentnego i zdecydowanego wyjaśnienia okoliczności dotyczących zabójstwa Khashoggiego. Wyjaśnieniom przedstawionym dotychczas przez Arabię Saudyjską brakuje wiarygodności i spójności" - podkreśla kanadyjski MSZ, cytowany przez Rzeczpospolitą.

d2yit9u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yit9u
Więcej tematów