Trwa ładowanie...
IAR

Kanada: prezydent Duda spotkał się z przedstawicielami Polonii

• Prezydent Andrzej Duda, przebywający z oficjalną wizytą w Kanadzie, jest w drodze do Ottawy • Dziś wieczorem (naszego czasu) spotka się tam z kanadyjskim premierem i parlamentarzystami
Share
Kanada: prezydent Duda spotkał się z przedstawicielami Polonii
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d4jmkoo

Jeszcze przed odlotem z Toronto, Andrzej Duda spotkał się z Polonią. Para prezydencka w mieście Mississauga odwiedziła Polskie Centrum Kultury imienia świętego Jana Pawła II. Andrzej Duda podkreślał, że nasi rodacy są doceniani w Kanadzie. - Jesteście Państwo najlepszymi ambasadorami RP. Wystawiacie doskonałe świadectwo o Polsce i Polakach - przekonywał prezydent.

Apelował do Polonii, by wsparła jego zabiegi o wzmocnienie Paktu Północnoatlantyckiego na wschodzie Sojuszu. - Nie tylko, by Polska była w NATO, ale również by NATO było w Polsce - przekonywał prezydent. Andrzej Duda podkreślał już podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami, że chciałby, by w Polsce stacjonowało więcej kanadyjskich żołnierzy. Zaznaczył, że Kanadyjczycy są już obecni w Polsce, w rejonie poligonu w Drawsku Pomorskim, gdzie ćwiczą wspólnie z polskimi żołnierzami.

Po południu (ok.17.00 naszego czasu) prezydent w w jednostce wojskowej w miejscowości Petawawa spotka się z grupą kanadyjskich żołnierzy, którzy od 2014 roku służyli w Polsce w ramach misji NATO. Z kolei wieczorem (ok. 20.00) w Ottawie prezydent zje lunch z parlamentarzystami, członkami Kanadyjsko-Polskiej Parlamentarnej Grupy Przyjaźni. Potem ma zaplanowane spotkanie z premierem Justinem Trudeau.

d4jmkoo

Podziel się opinią

Share
d4jmkoo
d4jmkoo
Więcej tematów