Trwa ładowanie...
d3btu55

Kanada: gospodarki G-7 będą się umacniać

Obrady ministrów grupy G-7 (AFP)
Ministrowie finansów grupy G-7 (najbardziej uprzemysłowionych państw świata) wyrazili w sobotę przekonanie, że gospodarki ich państw, które się umacniają, nie przestaną się umacniać przez cały rok.

d3btu55
d3btu55

Opinia ta znalazła odzwierciedlenie w komunikacie końcowym trwającego od piątku w kanadyjskim mieście Halifax spotkania ministrów finansów G-7, które poprzedza mający się odbyć pod koniec czerwca, również w Kanadzie, szczyt tej organizacji.

Perspektywy są zachęcające - ocenili szefowie resortów finansów G-7 po trwającym 24 godziny spotkaniu w Halifaksie.

Gdy dolar nie przestaje spadać, ministrowie powstrzymali się w komunikacie od wszelkich odniesień do kursów walutowych, lecz amerykański minister finansów Paul O`Neill potwierdził zainteresowanie amerykańskiej administracji silnym dolarem.

Ministrowie G-7 oświadczyli, że są zbudowani postępami Argentyny w tłumieniu kryzysu gospodarczego, chociaż jednocześnie podkreślili, że jeszcze wiele pozostaje do zrobienia.

d3btu55

Powitali z zadowoleniem zaproszenie przez Argentynę misji Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), apelując do rządu Argentyny o współpracę z Funduszem.

Ministrowie finansów siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata uzgodnili też, że od 18 do 21 proc. pomocy na rozwój najbiedniejszych krajów, jaką rozdziela Bank Światowy, będzie przekazywane od tej chwili w formie darowizn, a nie pożyczek. (an)

d3btu55
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3btu55
Więcej tematów