Trwa ładowanie...

Kamiński nie pojawi się na posiedzeniu komisji? Napisał list

Mariusz Kamiński skierował list do przewodniczącego komisji śledczej ds. afery wizowej Michała Szczerby. Były szef MSWiA apeluje o przesunięcie terminu przesłuchania, które pierwotnie zaplanowano na czwartek, na godzinę 10:00. Szczerba przekazał jednak, że posiedzenie odbędzie się zgodnie z planem.

Mariusz Kamiński apeluje do Michała Szczerby o zmianę terminu przesłuchaniaMariusz Kamiński apeluje do Michała Szczerby o zmianę terminu przesłuchaniaŹródło: Twitter
d214ke6
d214ke6

Kamiński udostępnił na platformie X list, który wysłał do Szczerby. Informuje w nim, że nie jest w stanie wziąć udziału w posiedzeniu komisji, ponieważ otrzymał wcześniej wezwanie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie na ten sam dzień i tę samą godzinę. Jednakże Kamiński zapewnił, że stawi się na kolejne posiedzenie komisji.

W swoim liście Kamiński zaapelował do Szczerby o zmianę terminu przesłuchania przed komisją i doręczenie mu wezwania w taki sposób, aby mógł zapoznać się z jego treścią przed kolejnym planowanym posiedzeniem.

"Pan Szczerba zamiast prawidłowo i zgodnie z przepisami informować świadków o posiedzeniu komisji urządza prowokacje i próbuje sterować prokuraturą. Mam bardzo ważne informacje do przekazania opinii publicznej, czekam na prawidłowe wezwanie" - napisał Kamiński.

d214ke6

Szczerba: posiedzenie odbędzie się w ustalonym terminie

Michał Szczerba potwierdził, że czwartkowe posiedzenie komisji odbędzie się zgodnie z planem, o godz. 10"00.

- Zawiadomienie w przyjętej formule zostało wysłane do niego (Mariusza Kamińskiego - red.). Ma on pełną wiedzę o tym, kiedy, gdzie i o której godzinie się odbędzie i musi podjąć decyzję - powiedział PAP.

Szczerba podkreślił, że brak stawiennictwa Kamińskiego będzie miał różne konsekwencje, które są przewidziane w ustawie o komisji śledczej. - Komisja się zbierze. Nie pozwolę na żadną obstrukcję jej działań - oświadczył.

Ruch po stronie prokuratury

Szczerba dodał, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie jest świadoma kolizji terminów i stara się, w ramach swoich możliwości, zmienić godzinę przesłuchania Kamińskiego. Nie jest wykluczone, że pan Kamiński będzie miał jednego dnia dwa przesłuchania - powiedział Szczerba. Zaznaczył jednak, że decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma. - Tak czy owak komisja się jutro zbierze. Może się zająć też innymi sprawami, nowi świadkowie, może nowe materiały dowodowe - zaznaczył.

d214ke6

Szczerba dodał, że jeśli Kamiński nie pojawi się na posiedzeniu, to zostanie ogłoszony nowy termin, który będzie "bardzo nieodległy".

Komisja śledcza ds. afery wizowej bada nadużycia, zaniedbania i zaniechania w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce w okresie od 12 listopada 2019 r. do 20 listopada 2023 r. Zakończenie jej prac jest planowane na koniec czerwca. Ostatnim świadkiem ma być prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d214ke6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d214ke6
Więcej tematów