Trwa ładowanie...

Awantura przed Sejmem. Szarpanie, przepychanki, a na czele Macierewicz

Michał Kamiński i Maciej Wąsik w środę rano próbują wejść w grupie z posłami PiS do Sejmu. Straż Marszałkowska zamknęła przed nimi drzwi. Przed Sejmem doszło do przepychanek.

Przepychanki przed Sejmem Przepychanki przed Sejmem Źródło: Konrad Mzyk
d15jpw7
d15jpw7

Na godz. 10 planowany jest początek obrad Sejmu. Udział w nim zapowiedzieli Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik. Marszałek Hołownia utrzymuje jednak, że politykom wygasły mandaty po prawomocnym skazaniu.

Przepychanki przed Sejmem

Po godz. 9 przed Sejmem zaczęli gromadzić się posłowie Prawa i Sprawiedliwości na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Politycy wprowadzili na teren parlamentu Wąsika i Kamińskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pościg policyjny pod Wrocławiem. Kierowca ma teraz poważne kłopoty

Doszło do szarpaniny ze Strażą Marszałkowską. Drzwi do budynku zostały zamknięte przez Straż Marszałkowską.

- Zaczęły się rządy autorytarne, posłowie nie mogą wejść do Sejmu - powiedział Maciej Wąsik (PiS), który chciał środę dostać się do Sejmu. Według niego "to miał być otwarty, przyjazny Sejm", a jest "wielkie oszustwo".

d15jpw7

Wąsik: zaczęły się rządy autorytarne

Wąsik, komentując w brak umożliwienia wejścia do budynku Sejmu ocenił, że to złamanie prawa i jest to pozbawienie duże grupy wyborców do reprezentacji w Sejmie. Według niego "to są rządy autorytarne, zaczęły się rządy autorytarne, posłowie nie mogą wejść do Sejmu".

- Marszałek (Szymon) Hołownia boi się dwóch posłów, tak? Co to za środki bezpieczeństwa, to miał być otwarty, przyjazny Sejmu, uśmiechnięty; widzicie co się dzieje; to jest wielkie oszustwo - powiedział.

źródło: PAP

d15jpw7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15jpw7
Więcej tematów