ycipk-ljmg9v

Kamil Durczok - sprawa w toku. Śledztwo przejmuje inna prokuratura

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim przejęła śledztwo ws. dziennikarza Kamila Durczoka. Dziennikarz spowodował kolizję, kierując autem pod wpływem alkoholu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kamil Durczok
Kamil Durczok (WP.PL)
ycipk-ljmg9v

Na początku śledztwo ws. Kamila Durczoka prowadzone było przez piotrkowską prokuraturę rejonową. Dziennikarz usłyszał dwa zarzuty: sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, którego dopuściła się osoba będąca w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zdecydował, że Kamil Durczok nie zostanie tymczasowo aresztowany. Jeszcze tym tygodniu prokuratura miała złożyć zażalenie na decyzję sądu, który nie uwzględnił wniosku o zastosowanie wobec Durczoka aresztu.

Jak informuje Polsat News, powołując się na PAP, postępowanie w tej sprawie przejęła jednak Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim. Teraz to śledczy z tej prokuratury będzie składał zażalenie. Prokurator ma na to czas do poniedziałku.

ycipk-ljmg9v

Przypomnijmy, że w piątek około godziny 13 na autostradzie A1 w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego auto prowadzone przez dziennikarza wypadło z pasa ruchu i staranowało barierki. Policja stwierdziła, że Kamil Durczok miał w wydychanym powietrzu 2,6 promila alkoholu.

Zobacz także: Reporter WP w pociągu na Pol’and’Rock. „Koncerty to dodatek”

ycipk-ljmg9v

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-ljmg9v
ycipk-ljmg9v