Trwa ładowanie...
d2dkaey
kalinowski
05-11-2005 04:50

Kalinowskiego bój o własną toaletę

Jaki jest główny atrybut władzy w Sejmie?
Wbrew pozorom nie własne biurko czy sekretarka. Jarosław
Kalinowski jako członek prezydium izby zażądał gabinetu z
oddzielną toaletą - pisze "Życie Warszawy".

d2dkaey

Obiekt pożądania lidera ludowców ma około półtora metra kwadratowego powierzchni i jest wyposażony w klozet z klapą oraz niedużą umywalkę. Właśnie taka mini-toaleta przylega do każdego z czterech pokoi, w których w zeszłej kadencji urzędowali wicemarszałkowie izby. Problem polega na tym, że obecny Sejm wicemarszałków wybrał aż pięciu.

Jarosławowi Kalinowskiemu, jako przedstawicielowi najmniejszego klubu, zaproponowano zatem, by przeprowadził się do pomieszczenia ostatnio zajmowanego przez szefa komisji spraw zagranicznych - wyjaśnia dziennik.

Albo dostanę gabinet z łazienką, albo będę siedział na korytarzu - tak zareagował polityk PSL, nie bacząc nawet na to, iż oferowany mu pokój znajduje się bardzo blisko siedziby samego marszałka. W efekcie pozostali członkowie władz Sejmu już się urządzają (tabliczki z ich nazwiskami zawisły na drzwiach), tymczasem ludowiec wciąż nie ma przydziału.

Proszę nie robić z tego afery, po prostu uważam, że wicemarszałkowie są równi i powinni pracować w takich samych warunkach - wyjaśnia "Życiu Warszawy" całe zamieszanie Kalinowski. Polityk niby od niechcenia napomyka jeszcze, że on podczas wyboru składu prezydium dostał najwięcej głosów ze wszystkich kandydatów, a "to o czymś świadczy". (PAP)

d2dkaey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dkaey
Więcej tematów