Trwa ładowanie...
22-11-2014 13:35

Kaczyński: wybory samorządowe kolejnym przejawem rozkładu państwa

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że sposób przeprowadzenia wyborów samorządowych jest kolejnym przejawem rozkładu państwa. Według niego należy powtórzyć głosowanie: na te same listy i tych samych kandydatów.

d1qvwxt
d1qvwxt

- Mamy dziś w Polsce nadzwyczajną sytuację, kolejne przejawy rozkładu państwa, który postępuje w różnych dziedzinach, a teraz w tych dniach został pokazany w sposób szczególny i jaskrawy, oczywisty dla każdego, kto chce patrzeć - mówił Kaczyński na konferencji prasowej w Krakowie. - Sposób obliczenia wyników wyborów, rozpad PKW to jest właśnie dowód na to, że nasze państwo jest dzisiaj w stanie bardzo złym, potrzeba zmiany władzy jest dzisiaj oczywista - zaznaczył.

Według prezesa PiS, w obecnej sytuacji konieczne jest zarządzenie drugiego głosowania w wyborach samorządowych, na te same listy i tych samych kandydatów, a nie ponowne wybory. Przytoczył on analogię do reasumpcji głosowania w sejmie, w przypadku awarii urządzeń elektronicznych służących do liczenia głosów.

- To jest taka reasumpcja i w tym wypadku jest to jedyne wyjście, bo te wyniki budzą, łagodnie mówiąc, najdalej idące wątpliwości, i dlatego nie mogą być uznane za wyniki, które oddają rzeczywiście wolę obywateli - zaznaczył Kaczyński.

Prezes PiS wezwał Polaków, by uczestniczyli w drugiej turze wyborów samorządowych i "nie popierali tych partii, które dziś nie chcą poprawić tego wielkiego błędu, który został popełniony, to znaczy PO i PSL". - To jest także znak sprzeciwu wobec tego, co się teraz w Polsce nie tyle dzieje, co - można powiedzieć - wyprawia - podkreślił.

d1qvwxt

Kaczyński ocenił, że oficjalny wynik wyborów, jaki ogłosi wkrótce PKW, będzie wynikiem "w oczywisty sposób niewiarygodnym", którego profitentem jest przede wszystkim PSL, ale także koalicja rządząca PO-PSL. Dodał, że sprawa wyborów samorządowych powinna zostać zbadana przez komisję śledczą i inne instytucje.

- To są tylko ślady, tropy, ja nie mogę niczego powiedzieć ostatecznie.To jest droga na wschód, to jest wczesny Łukaszenka, tam miały miejsce takie wydarzenia. Jeszcze można się z tej drogi cofnąć i wzywam do tego - zaznaczył.

Prezes PiS pytany o organizowane w sobotę marsze środowisk skrajnie prawicowych ocenił, że "jest to normalna reakcja na tego typu sytuację". Według niego nie można jednak uznać za normalną i dopuszczalną reakcję okupacji budynków publicznych. - Nie jest też dopuszczalne zatrzymywać niektórych dziennikarzy i stawiać przed sądem. To jest nadużycie i droga na wschód - zaznaczył.

d1qvwxt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qvwxt
Więcej tematów