ycipk-233wrx

Kaczyński sprzed ponad ćwierć wieku. "Ta wypowiedź staje się dzisiaj aktualna jak nigdy"

Archiwalny fragment wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z 1991 roku nabrał dzisiaj nowego znaczenia. Obecny prezes Prawa i Sprawiedliwości ocenił kondycję, wtedy dopiero raczkującej demokracji w Polsce, ale internauci dopatrują się podobieństwa do aktualnej sytuacji w kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński mówił o demokracji w 1991 roku.
Jarosław Kaczyński mówił o demokracji w 1991 roku. (Twitter/ Przemysław Szubartowicz)
ycipk-233wrx

"Trzeba tutaj się nie śmiać, a martwić, bo niezależnie od tego jak wyglądają siły, które się dzisiaj spierają, to mamy do czynienia z procesem kompromitowania się demokracji, która w Polsce nie okrzepła (...)która raczkuje, a która już jest ośmieszana. Coraz więcej ludzi mówi, że właściwe lepiej byłoby rządzić Polską na innych zasadach. No jest taki proces ucieczki od wolności, który już wielokrotnie był opisywany i ja się obawiam, że on się nie tyle może zacząć, bo on już się zaczął, ale może ulec przyspieszeniu" - powiedział Jarosław Kaczyński 26 lat temu.

Archiwalną wypowiedź prezesa PiS udostępnił na Twitterze dziennikarz Przemysław Szubartowicz. "Inne konteksty, inne czasy (91), a memento aktualne. Podajcie dalej, bo Jarosław Kaczyński z przeszłości mówi, jak już dziś widać, o sobie" - podsumował.

Wielu internautów ma podobne zdanie.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-233wrx
ycipk-233wrx