Trwa ładowanie...

Kaczyński sprzed ponad ćwierć wieku. "Ta wypowiedź staje się dzisiaj aktualna jak nigdy"

Archiwalny fragment wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z 1991 roku nabrał dzisiaj nowego znaczenia. Obecny prezes Prawa i Sprawiedliwości ocenił kondycję, wtedy dopiero raczkującej demokracji w Polsce, ale internauci dopatrują się podobieństwa do aktualnej sytuacji w kraju.

Kaczyński sprzed ponad ćwierć wieku. "Ta wypowiedź staje się dzisiaj aktualna jak nigdy"Źródło: Twitter/ Przemysław Szubartowicz
dyh1h2x
dyh1h2x

"Trzeba tutaj się nie śmiać, a martwić, bo niezależnie od tego jak wyglądają siły, które się dzisiaj spierają, to mamy do czynienia z procesem kompromitowania się demokracji, która w Polsce nie okrzepła (...)która raczkuje, a która już jest ośmieszana. Coraz więcej ludzi mówi, że właściwe lepiej byłoby rządzić Polską na innych zasadach. No jest taki proces ucieczki od wolności, który już wielokrotnie był opisywany i ja się obawiam, że on się nie tyle może zacząć, bo on już się zaczął, ale może ulec przyspieszeniu" - powiedział Jarosław Kaczyński 26 lat temu.

Archiwalną wypowiedź prezesa PiS udostępnił na Twitterze dziennikarz Przemysław Szubartowicz. "Inne konteksty, inne czasy (91), a memento aktualne. Podajcie dalej, bo Jarosław Kaczyński z przeszłości mówi, jak już dziś widać, o sobie" - podsumował.

Wielu internautów ma podobne zdanie.

dyh1h2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyh1h2x
Więcej tematów