Chce wysyłać policję i żandarmerię. Kaczyński mówi o zagrożeniu
- Karol Nawrocki to powrót do polityki rozwoju, demokracji i bezpieczeństwa - mówił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Następnie ocenił, że potrzebujemy "zdecydowanej polityki wobec cudzoziemców". W jego ocenie policja i żandarmeria powinny być wysyłane tam, gdzie poczucie bezpieczeństwa jest, jak stwierdził, zagrożone przez "obecność cudzoziemców".
Co musisz wiedzieć?
- Karol Nawrocki według Jarosława Kaczyńskiego ma przywrócić politykę rozwoju i bezpieczeństwa w Polsce.
- Jarosław Kaczyński podkreśla, że Nawrocki zapewni zdecydowaną politykę wobec cudzoziemców, co ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa.
- Rafał Trzaskowski jest krytykowany przez Kaczyńskiego za rzekome dążenie do zbliżenia z Niemcami, co według niego zagraża suwerenności Polski.
Kaczyński wzywał w niedzielę na spotkaniu z mieszkańcami Wysokiego Mazowieckiego do głosowania na Nawrockiego. Kolejny raz podkreślił, że jest to kandydat PiS.
- Nawrocki oznacza uruchomienie dynamiki politycznej i zmianę tego piekielnego rządu, który dziś mamy. To jest powrót do polityki rozwoju Polski - powiedział prezes PiS. Według niego Nawrocki oznacza też "powrót" do rządów prawa w naszym kraju.
Kaczyński ocenił, że potrzebujemy "zdecydowanej polityki wobec cudzoziemców". W jego ocenie policja i żandarmeria powinny być wysyłana tam, gdzie poczucie bezpieczeństwa jest - według niego - zagrożone przez "obecność cudzoziemców".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Rosyjski cyber atak na biuro PO. "Działania, które można nazwać wojną"
Zdaniem szefa PiS, Rafał Trzaskowski na fotelu prezydenta ma "domknąć system", aby Polska w tej sprawie zgadzała się z Niemcami "na wszystko".
Prezes PiS przekonywał, że obecny rząd stanowi zagrożenie dla suwerenności Polski.
- Nie chodzi o żadną federalizację. Bedzie scentralizowane państwo niemiecko-francuskie. Nasza niepodległość stanie się tylko incydentem - ocenił.
- Wybór Karola Nawrockiego to powrót do Polski bezpiecznej, suwerennej funkcjonującej w sojuszach; wierzymy, że funkcjonującej w głęboko zreformowanej Unii Europejskiej - podkreślił.