Trwa ładowanie...

Kaczyński ogłosił kandydata PiS na komisarza UE. Szydło ma inne zadanie

Jarosław Kaczyński w trakcie konwencji wyborczej wskazał, że kandydatem PiS na komisarza unijnego będzie Jacek Saryusz-Wolski. Beata Szydło została wskazana zaś jako osoba, która będzie reprezentować całą ekipę PiS w Parlamencie Europejskim.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia na zakończenie konwencji w centrum wystawowym EXPO XXI w WarszawiePrezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia na zakończenie konwencji w centrum wystawowym EXPO XXI w WarszawieŹródło: PAP, fot: PAP/Rafał Guz
d11ad5s
d11ad5s

PiS wciąż nie ogłosiło liderów list w poszczególnych okręgach wyborczych.

Jarosław Kaczyński w trakcie swojego przemówienia wskazał jedynie, że kandydatem PiS na komisarza unijnego jest Jacek Saryusz-Wolski.

Jarosław Kaczyński wymienił też Beatę Szydło.

- My mamy też osobą, która będzie tu w Polsce, kimś, kto reprezentuje całą naszą ekipę, która daje gwarancję, że to wszystko, o czym tutaj mówiłem będzie rzeczywiście realizowane. To jest pani premier Szydło - powiedział Jarosław Kaczyński.

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego na konwencji wyborczej

- Odrzucimy Zielony Ład, idziemy do tego parlamentu, żeby odrzucić Zielony Ład - powiedział Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej PiS. - On, w dzisiejszej swojej wersji, godzi w polskie rolnictwo, praktycznie prowadzi do jego likwidacji - dodał.

d11ad5s

Kaczyński krytykował ograniczenia, jakie jego zdaniem będzie niósł Zielony Ład.

- To oznacza nie tylko wyższe ceny energii, ale także wyższe ceny we wszystkich dziedzinach. To oznacza wyższe ceny transportu, transportu lotniczego. To uderza w naszą wolność. Wolność ma wiele aspektów, jednym z nich jest wolność podróżowania. Realizacja tej wolności jest zależna od cen biletów samolotowych - powiedział.

- Chcemy jeździć tym, na co na stać. Chcemy jeść to co lubimy. Chcemy żyć w zgodzie z tym modelem, który znamy - przekonywał Kaczyński.

- Zatrzymamy wszystkie te szaleńcze przedsięwzięcia emigracyjne. Pakt imigracyjny. Czy dlatego, że jesteśmy ludźmi złymi? Przypomnijcie sobie 2022 rok, 2023. Ukraińców, którzy w milionach przybyli do Polski. Polacy ich przyjęli. Polacy są dobrymi ludźmi. Ale Polacy mają prawo żyć w bezpiecznym kraju - powiedział prezes PiS.

d11ad5s

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

PiS się "zużyło"? "Ile można uprawiać samozadowolenie"

Prezes PiS mówił o "skarbie niepodległości" odzyskanym w 1989 roku, który nie może być kolejnym incydentem historycznym. - Jest tu zgoda na to? Nie ma. Żaden uczciwy Polak nie może się na to zgodzić - powiedział Kaczyński.

- Nie ma zgody - zaczęto skandować z sali.

- Chcą nam narzucić euro. Chcą być część naszego złota wylądowała we Frankfurcie i to musimy zatrzymać - powiedział prezes PiS.

d11ad5s

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Konferencja #BiałoCzerwoni

- Tutaj nam proponują harmonizacją podatków. Co to oznacza w Polsce? Podniesienie podatków - powiedział Jarosław Kaczyński. - Idziemy tam po to, żeby to powstrzymać. To jest nasz pozytywny program.

- Nie możemy nie pamiętać jeszcze o jednej sprawie. Żeby to wszystko miało sens, musimy być krajem wolnym w tym sensie, ze bezpiecznym wobec zewnśtrznych zagrożeń. Wiadomo, że chodzi o zagrożenia ze Wschodu - powiedział prezes PiS.

d11ad5s

Kaczyński odniósł się do kwestii bezpieczeństwa i pomysłu "armii europejskiej, kopuły europejskiej".

- Nasze bezpieczeństwo to nasze siły i je trzeba rozbudowywać. I NATO, jako największy w świecie sojusz. A fundamentem NATO jest sojusz ze Stanami Zjednoczonym - dodał Kaczyński.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d11ad5s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11ad5s
Więcej tematów