Trwa ładowanie...
d2c1rkd

Kaczyński o krytyce zachodnich polityków: żadne pohukiwania nie odwrócą nas z tej drogi

• Po raz 69. upamiętniono śmierć ofiar katastrofy smoleńskiej
• - Jesteśmy coraz bliżej prawdy o Smoleńsku. Prawdy o tym, co naprawdę się wydarzyło, jakie były przyczyny katastrofy - mówił Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim
• Prezes PiS odniósł się też do wypowiedzi zachodnich polityków, którzy krytykują decyzje polskiego rządu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński przemawia przed Pałacem Prezydenckim
Jarosław Kaczyński przemawia przed Pałacem Prezydenckim (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d2c1rkd

Jarosław Kaczyński mówił przed Pałacem Prezydenckim, że Antoni Macierewicz jest od sześciu lat „na pierwszej linii walki o prawdę”. - Dojdziemy do tej prawdy, niezależnie od tego jak jest trudna, bo być może jest trudna - zaznaczył. Lider PiS wyraził też nadzieję, że prezydent Andrzej Duda „dotrzyma słowa” i w miejscu krzyża przed Pałacem Prezydenckim pojawi się tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej.

Jarosław Kaczyński zapewnił, że rząd jego partii będzie dalej aktywnie wprowadzał swój program w kolejnych dziedzinach. Nawiązał przy tym do wcześniejszego spotkania z górnikami. - Mówili o tych, którzy są winni różnego rodzaju nadużyć, często nawet śmierci górników, a którzy ciągle są w kopalniach, różnego rodzaju urzędach. Odejdą, z całą pewnością odejdą. Będziemy naprawiać Polskę - mówił.

Kaczyński odniósł się też do krytyki zachodnich polityków, którzy wypowiadali się negatywnie na temat rządów Prawa i Sprawiedliwości. - Żadne naciski, żadne pohukiwania i słowa, które nigdy nie powinny paść, a szczególnie z niemieckich ust, nie odwrócą nas z tej drogi - mówił. Ponadto prezes PiS zaznaczył, że „kolejne sprawy” będą załatwiane, „kolejne problemy” będą rozwiązywane.

d2c1rkd

- Będziemy czynili Polaków szczęśliwszymi, a Polskę silniejszą - podkreślił, dodając, że będzie zrealizowany „wielki program świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego, który poległ”. – Ta droga została wyznaczona i dojdziemy nią do końca - podkreślił Jarosław Kaczyński kończąc swoje przemówienie.

Zobacz także: Rzeczniczka PiS broni kandydatury Jacka Kurskiego

d2c1rkd

Podziel się opinią

Share

d2c1rkd

d2c1rkd
Więcej tematów