Trwa ładowanie...

Kaczyński nie widzi potrzeby rekonstrukcji rządu

- Nie widzę potrzeby rekonstrukcji rządu – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z portalem wpolityce.pl. - Do wszystkich takich spraw należy podchodzić z rozwagą, nie pod naciskiem mediów czy opozycji - dodał.

Kaczyński nie widzi potrzeby rekonstrukcji rząduŹródło: East News
d21ae7j
d21ae7j

- Do wszystkich takich spraw należy podchodzić z ogromną rozwagą, spokojnie, nie pod naciskiem mediów, nie pod naciskiem opozycji. Jeżeli coś trzeba zmienić - to faktycznie trzeba. Ale na pewno nie na takiej zasadzie, że ktoś coś napisał, ktoś coś powiedział, ktoś o coś ma pretensję. W żadnym wypadku nie w ten sposób. Ja dzisiaj takiej potrzeby nie widzę – powiedział prezes PiS był pytany m.in. o to, czy sytuacja dojrzała do rekonstrukcji rządu.

Prezes Kaczyński negatywnie ocenił zachowanie minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej. - To jest minister koalicyjny (Streżyńska należy do partii Polska Razem) i tylko w tych ramach mogę to traktować jako coś, co nie prowadzi do ostrych decyzji ze strony pani premier. No ale koalicja to koalicja, tyle w tej sprawie mogę powiedzieć. Słyszałem, że pani Streżyńska chciałaby kandydować na prezydenta Warszawy. Czy siedząc okrakiem na barykadzie odniesie sukces, nie jestem pewien – dodał Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odpowiedział też na pytanie dotyczące sondażu dla Faktów TVN, który wskazuje na to, że największym poparciem cieszy się PO. - Zawsze takie rzeczy trzeba brać pod uwagę, ale też trzeba widzieć tendencje. Trzeba do tego podchodzić spokojnie. Wydaje się, że rzeczywiście nastąpił pewien dołek poparcia po sprawie wyboru Donalda Tuska, ale potem szybko nastąpiło odbicie. Część tak zwanych sondaży to niestety operacje niewiele mające z sondażami wspólnego. Ale oczywiście żadnego sygnału nie lekceważymy – podkreślił.

d21ae7j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21ae7j
Więcej tematów