Trwa ładowanie...
PIS

Kaczyński mówił o antysemityzmie. Ksiądz bezkompromisowo skomentował jego słowa. "Kłamczuch!"

Ks. Stanisław Walczak to duchowny, który otwarcie krytykuje władzę. O jego poglądach zrobiło się głośno w lutym br., kiedy na Facebooku opublikował post, pisząc, że "niszczenie dobrego imienia Kościoła Katolickiego przez prezesa i jego popleczników musi mieć swój kres".

Share
Kaczyński mówił o antysemityzmie. Ksiądz bezkompromisowo skomentował jego słowa. "Kłamczuch!"
Źródło: East News
d2pktlt

Tym razem ks. Walczak postanowił skomentować wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w warszawskim ZOO. W poniedziałek prezes PiS wygłosił mowę w związku z wręczaniem nagrody im. Antoniny i Jana Żabińskich, którzy ukrywali Żydów podczas okupacji.

Duchowny odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego dotyczących antysemityzmu.

"Antysemityzm, którzy dzisiaj istnieje przybiera inne formy niż kiedyś. Dzisiaj antysemityzm bardzo często przejawia się jako wrogość wobec Państwa Izrael, jest ona charakterystyczna dla lewicy i innych sił funkcjonujących w Europie." - powiedział prezes PiS.

"Wstyd!" skomentował bezkompromisowo ks. Walczak. "Oto publicznie oskarża europejską lewicę o szerzenie dzisiaj antysemityzmu! Wiem, że otrzymuje formację katolicką od najwyższych "autorytetów" kościelnych. To właśnie oni sprowadzili go na złe ścieżki i pozwalają mu trwać w kłamstwie.Otóż Panie Prezesie, za szerzący się w Polsce antysemityzm odpowiedzialni są księża-narodowcy, oraz każdy z waszej formacji, który jest spadkobiercą przedwojennej oraz gomułkowskiej nienawiści do Żydów." - napisał duchowny. Swój post zakończył mocnym zarzutem o brak wiarygodności.

"Kłamstwem obraził Pan dzisiaj ofiary Zagłady, znieważył Pan tych, którzy bohatersko ratowali Żydów. Pańskie słowa ostatecznie przekreśliły resztki Pańskiej wiarygodności!".

Reakcje internautów są podzielone. Część gratuluje księdzu odwagi i dziękuje za prawdziwe słowa, a inni nazywają go "podżegaczem w sutannie".

d2pktlt

Podziel się opinią

Share
d2pktlt
d2pktlt
Więcej tematów