Trwa ładowanie...
d47pjjw
Kaczyński: Andrzej Duda uosobieniem nadziei na zmiany
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kaczyński: Andrzej Duda uosobieniem nadziei na zmiany

Rada Polityczna PiS zatwierdziła kandydaturę europosła Andrzeja Dudy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. - Duda jest uosobieniem nadziei na zmiany w Polsce, ma pełną szansę wygrać wybory - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d47pjjw

Wypowiadając się po posiedzeniu Rady Politycznej PiS Kaczyński przypomniał, że zgodnie ze statutem, to rada wskazuje kandydata partii na prezydenta. Uchwała w tej sprawie zapadła w sobotę przez aklamację.

"Duda ma rozpocząć proces zmieniania Polski"

d47pjjw

Według Kaczyńskiego, Duda ma "pełną szansę" na wygranie przyszłorocznych wyborów prezydenckich. - To jest kandydat, który nie ma uzyskać dobrego wyniku, jak niektórzy twierdzą, ale to jest kandydat, który ma wygrać i rozpocząć proces zmieniania Polski - powiedział szef PiS.

Podkreślił, że zbliżająca się kampania prezydencka jest szczególnie istotna nie tylko ze względu na istotę samego urzędu prezydenta, ale także dlatego, że "to wszystko, co będzie związane z kampanią jest w pewnym kontekście, który został stworzony przez wybory samorządowe". - I to właśnie powoduje, iż ta kampania nabiera szczególnego znaczenia. I szczególnego znaczenia nabiera to wszystko, co łączy się z naszym kandydatem, a więc szansa na zmianę - dodał Kaczyński.

Przekonywał, że Polska potrzebuje zmiany. - I można dzisiaj powiedzieć, że zrobimy wszystko, żeby zostało dostrzeżone to, że pan Andrzej Duda jest - można powiedzieć - personifikacją tej nadziei, personifikacją nadziei na zmianę, uosobieniem jej - mówił lider Prawa i Sprawiedliwości.

- I to będzie główny motyw naszej kampanii, motyw, który będzie w tym wypadku nie wymyślony, nie wynikający z jakiś przedsięwzięć o charakterze propagandowym, tylko po prostu z bardzo istotnej potrzeby Polaków, która została już bardzo wyraźnie pokazana w trakcie wyborów samorządowych, niezależnie od tego wszystkiego co w związku z liczeniem głosów się działo - zaznaczył Kaczyński.

d47pjjw

Duda: powtórzę za Lechem Kaczyńskim...

Duda przypomniał słowa nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego wypowiedziane w 2009 roku: "będę robił wszystko, aby nasz kraj szedł nadal drogą demokracji, aby państwo polskie było silne, aby chroniło słabszych, aby wszyscy obywatele traktowani byli równo". - Lech Kaczyński powiedział, że czeka nas bardzo ciężka praca, praca nad naprawą Rzeczypospolitej tak, aby nasze państwo chroniło słabszych i nie musiało bać się silnych. To jest dzisiaj moje motto i z tym mottem ruszam do konkurencji o urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - oświadczył europoseł.

Podziękował za nominację Jarosławowi Kaczyńskiemu, całemu kierownictwu partii i Radzie Politycznej PiS. - Obiecuję ciężką pracę. Wierzę w to, że w trakcie tej kampanii uda mi się przekonać Polaków, że Polska potrzebuje właśnie takiej zmiany, którą jest nowa prezydentura - prezydentura nowej jakości, korzystająca z konstytucyjnych uprawnień, prerogatyw, prezydentura w granicach konstytucji, a więc także z właściwym rozumieniem współdziałania, współpracy z rządem - powiedział Duda.

Zapewnił, że jego prezydentura będzie aktywna w sprawach zarówno międzynarodowych jak i krajowych. Ocenił, że Polsce potrzebny jest prezydent, który rozumie, że został wybrany przez naród. - W związku z tym chronienie najsłabszych, dbanie o interesy obywateli jest jego podstawowym obowiązkiem bez jakiegokolwiek wykluczania, pomijania jakichkolwiek grup społecznych - zaznaczył Duda.

d47pjjw

- Czeka nas ciężka praca. Wierzę, że to będzie wielkie święto polskiej demokracji. Wierzę również głęboko w to, że przy pomocy życzliwych ludzi zwyciężę w tych nadchodzących wyborach prezydenckich - dodał Duda.

Obecny prezydent Bronisław Komorowski nie zadeklarował jeszcze, czy będzie ubiegał się o reelekcję, ma to zrobić na początku przyszłego roku. Wtedy też ma zapaść decyzja, czy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich swego kandydata wystawi PSL. Jak do tej pory, start zapowiedział jedynie Janusz Palikot. Kandydata SLD na prezydenta ma wskazać konwencja partii na przełomie stycznia i lutego 2015 r. - podczas sobotniego posiedzenia Rady Krajowej lider Sojuszu Leszek Miller zaproponował kandydaturę b. polityka swej partii Ryszarda Kalisza.

d47pjjw

Podziel się opinią

Share

d47pjjw

d47pjjw
Więcej tematów