Trwa ładowanie...
d4is9y4

Kabaretowy spektakl o katastrofie smoleńskiej w Berlinie. "To skandal"

"O dwóch takich, co ukradli Księżyc" - to tytuł kabaretowego spektaklu, który można oglądać w Maxim Gorki Theater w Berlinie. Przedstawienie, mówiące o katastrofie smoleńskiej krytykowane jest zarówno przez media prawicowe, jak i "Gazetę Wyborczą".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maxim Gorki Theater w Berlinie (Wikimedia Commons/Beek100)
d4is9y4

Spektakl wyreżyserował, w ramach cyklu "Mity rzeczywistości", mieszkający w stolicy Niemiec, Krzysztof Minkowski. "Witamy na pokładzie prezydenckiego samolotu Tu-154M na trasie z lotniska Okęcie do Smoleńska. Wśród pasażerów są prezydent Lech Kaczyński i jego żona, wielu członków parlamentu, wyższych oficerów i przywódców religijnych" - czytamy w zapowiedzi sztuki.

Przedstawienie spotkało się już z falą krytyki. Portal niezalezna.pl.nazywa go skandalicznym i zarzuca autorom wyśmiewanie katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku oraz szydzenie z jej ofiar. Recenzent "Gazety Wyborczej" stwierdza z kolei, że spektakl "był chwilami za gruby", a "polscy artyści na pruskiej ziemi robią sobie jaja ze Smoleńska".

"Twoja stewardessa Beata będzie Ci towarzyszyła w czasie lotu i zadba o wszystkie Twoje potrzeby. Opowie Ci historię 'O dwóch takich, co ukradli Księżyc'" - zachęcają do obejrzenia niespełna godzinnego spektaklu jego twórcy. W obsadzie znaleźli się również polscy aktorzy, m.in. Marta Malikowska z Teatru Współczesnego we Wrocławiu, która gra właśnie stewardessę Beatę (imię kojarzyć się ma najpewniej z premier Beatą Szydło).

oprac. A. Jastrzębski

d4is9y4

Podziel się opinią

Share

d4is9y4

d4is9y4
Więcej tematów