Trwa ładowanie...
d3rha6x
d3rha6x

Już wkrótce XII Festiwal Muzyki Celtyckiej w Będzinie

Jak co roku, w ostatni weekend wakacji na zamku w Będzinie (woj. śląskie) odbędzie się Festiwal Muzyki Celtyckiej. Tym razem oprócz koncertów i pokazów tańca na uczestników czekają warsztaty oraz jarmark.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3rha6x

Tradycja Festiwalu Muzyki Celtyckiej sięga 2003 roku. Jest to jedno z najbardziej oryginalnych wydarzeń kulturalnych na mapie Śląska, a przy okazji jedna z najważniejszych i największych imprez celtyckich w Europie Środkowej.

- W piątek na dziedzińcu Ośrodka Kultury w Będzinie rozpocznie się inauguracja festiwalu – mówi w rozmowie z WP.PL Rafał Adamczyk, rzecznik będzińskiego urzędu - O godz. 19 odbędzie się wernisaż wystawy „Z Polski na wyspy zielone”.

Ponadto w piątek na małej scenie festiwalu wystąpią Tim O’Connor&Paul Daly z Wielkiej Brytanii, Tomasz Biela&Rafał Kwietniewski oraz Guichen Brothers z Francji.

d3rha6x

W sobotę impreza przenosi się już na dużą scenę na Podzamcze. Tam ponownie zagrają Tim O’Connor&Paul Daly oraz Tomasz Biela&Rafał Kwietniewski, a także Balzinga i Bags of Rock ze Szkocji. W tym samym miejscu zatańczą dwie grupy: Démáirt z Czech i Galway. Cały dzień odbywać się będą także warsztaty, m.in. tańca bretońskiego, irlandzkiego stepu czy kaligrafii celtyckiej.

Ostatniego dnia festiwalu, 24 sierpnia, na poddaszu będzińskiego Ośrodka Kultury o godzinie 14.30 odbędzie się spotkanie "Galeony Baśni", które poprowadzi Edyta Ślączka-Poskrobko "Szanta”. Później na deskach dużej sceny pojawią się Shandon Bells, Macalla Trio, Beltaine&Glendalough oraz ponownie Guichen Brothers. Zatańczą także Eibleann i Galway. W niedzielę można wziąć udział w warsztatach akwareli, gitarowych lub tańca ceili i szkockiego.

- Po raz pierwszy festiwalowi towarzyszyć będzie jarmark celtycki. Na wzgórzu zamkowym artyści i kupcy prezentować będą wyroby rękodzieła i rzemiosła artystycznego związane z kulturą celtycką oraz ludową – zachęca rzecznik.

W tym roku Festiwal odbędzie się już po raz dwunasty. Tradycyjnie organizatorami imprezy są Urząd Miejski w Będzinie, będziński Ośrodek Kultury oraz zespół Beltaine.

d3rha6x

Podziel się opinią

Share

d3rha6x

d3rha6x
Więcej tematów