Trwa ładowanie...
d3glcsx
IAR

Jutro spotkanie audytorów z marszałkiem sejmu ws. "afery madryckiej"

Jutro odbędzie się spotkanie zespołu badającego zagraniczne wyjazdy posłów. Audyt zlecił Radosław Sikorski w konsekwencji ujawnienia nieprawidłowości związanych z podróżą służbową do Madrytu trzech byłych posłów Prawa i Sprawiedliwości - Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jutro spotkanie audytorów z marszałkiem sejmu ws. "afery madryckiej"
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d3glcsx

Wszyscy trzej zgłosili w sejmie, że pojadą samochodem, na co wzięli po kilka tysięcy zaliczki z parlamentarnej kasy. Do Madrytu polecieli jednak tanimi liniami lotniczymi, z żonami.

Poselskie wydatki analizował zespół urzędników Kancelarii Sejmu. Jego prace obserwowali przedstawiciele klubów parlamentarnych z komisji regulaminowej.

Wątpliwości wzbudziły wyjazdy 9 posłów: trzech (byłych już) posłów PiS-u, Zbigniewa Girzyńskiego (PiS), Łukasza Zbonikowskiego (PiS), Arkadiusza Mularczyka z Solidarnej Polski, Pawła Suskiego i Jana Kaźmierczaka z PO oraz byłego posła Twojego Ruchu Wojciecha Penkalskiego. Sześciu z nich już złożyło wyjaśnienia. Kancelaria Sejmu czeka na oświadczenia Adama Hofmana, Adama Rogackiego oraz Mariusza Antoniego Kamińskiego.

d3glcsx

Z Informacji IAR wynika, że większość wyjaśnień zostanie uwzględniona. Posłowie tłumaczyli się między innymi z 'bilokacji', czyli bycia w dwóch miejscach równocześnie: na głosowaniach w sejmie i zagranicznej delegacji. Parlamentarzyści ci będą musieli zwrócić pieniądze. Wśród nich znajduje się na przykład poseł PO Jan Kaźmierczak, który w delegację do Londynu udał się samochodem. W Brukseli zostawił samochód na parkingu i w dalszą drogę udał się pociągiem Eurostar pod Kanałem La Manche. Do sejmowej kasy będzie musiał zwrócić 500 zł.

Zbigniew Girzyński, który odszedł z PiS-u, nie będzie nic zwracał za podróż do Paryża. Udał się w nią nie, jak deklarował, samochodem, lecz samolotem. W podróż zabrał także swoją mamę.

Audyt uwzględniał tylko podróże zagraniczne posłów.

Zobacz również wideo

d3glcsx

Podziel się opinią

Share
d3glcsx
d3glcsx
Więcej tematów