Trwa ładowanie...
tvp

Justyna Sobolewska nie pojawi się już w "Tygodniku Kulturalnym" w TVP Kultura. "Do zobaczenia w lepszych czasach"

"Od pewnego czasu nie pojawiam się w programie "Tygodnik Kulturalny". Na początku nie była to moja decyzja. Teraz już stała się moją" - informuje na Facebooku Justyna Sobolewska, znana dziennikarka i krytyczka literacka.

Share
Justyna Sobolewska nie pojawi się już w "Tygodniku Kulturalnym" w TVP Kultura. "Do zobaczenia w lepszych czasach"
Źródło: Agencja Forum/Krzysztof Kuczyk
d2odw32

"Drodzy Widzowie "Tygodnika Kulturalnego", wiele osób pyta mnie, dlaczego od pewnego czasu nie pojawiam się w programie. Na początku nie była to moja decyzja. Teraz już stała się moją. W "Tygodniku Kulturalnym" TVP Kultura bywałam przez ponad 10 lat. Program ma wiernych, wspaniałych widzów, a jego siłą były ostre dyskusje krytyków o kulturze ponad podziałami. Taki właśnie Tygodnik przetrwał różne zmiany ekip rządzących telewizją. Czasy się jednak zmieniają" - pisze Sobolewska.

Dziennikarka prowadzi też program "Kultura na weekend" na kanale Polityka.pl i jest stałą recenzentką tygodnika. "Do zobaczenia w lepszych czasach" - kończy swój wpis. Szef TVP Kultura Mateusz Matyszkowicz zwolnił wydawczynię Katarzyną Kuszyńską, a reporterkę Annę Mikołajczyk zawiesił w pełnieniu obowiązków. Powodem miał być sobotni reportaż w "Informacjach kulturalnych" zachęcający do obejrzenia spektaklu „Klątwa” w warszawskim Teatrze Powszechnym.

d2odw32

O mediach publicznych informowano też w ostatnich dniach w kontekście tweeta prezesa TVP Jacka Kurskiego. "Nie ma i nie będzie w TVP miejsca dla osób poniżających świętości Polaków czy nawołujących do mordu politycznego! – oświadczył na Twitterze Kurski. Ujawnił, że zerwał współpracę z aktorką, która występuje w kontrowersyjnym spektaklu "Klątwa". Julia Wyszyńska nie współpracuje już jednak z telewizją publiczną już od dwóch miesięcy.

d2odw32

Podziel się opinią

Share
d2odw32
d2odw32
Więcej tematów