Trwa ładowanie...
d2txqnx

Jurek: pierwsze kazanie abp. Nycza pokazało duchowy wymiar jego misji

Pierwsze kazanie nowego metropolity warszawskiego było bardzo ważne, bo abp Kazimierz Nycz pokazał w nim duchowy wymiar swojej misji i zaangażowanie w promowanie życia chrześcijańskiego - ocenił marszałek Sejmu Marek Jurek.

d2txqnx
d2txqnx

Jego zdaniem, ważne jest przywołanie w homilii słów Benedykta XVI z adhortacji "Sacramentum caritatis". Metropolita przypomniał bowiem, że katoliccy politycy oraz ustawodawcy, świadomi swej poważnej odpowiedzialności społecznej, winni się czuć szczególnie przynaglani przez swe sumienie uformowane w prawy sposób, by wspierać prawo inspirowane przez wartości fundamentalne, wynikające z prawa naturalnego.

Jak podkreślał Jurek, metropolita pokazał jasną drogę, tego jak na wszystkich poziomach życia kościelnego oraz społecznego budować życie duchowe w Polsce.

Marszałek, w związku z odejściem ze stanowiska metropolity prymasa Józefa Glempa, który pełnił tę funkcję ponad 25 lat, wyraził nadzieję, że kardynał, który towarzyszył drodze Polski do niepodległości i w budowie instytucji niepodległego państwa będzie widywany w Sejmie.

d2txqnx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2txqnx
Więcej tematów