Trwa ładowanie...

Józef Zych o Wiesławie Chrzanowskim: znalazł się na liście Macierewicza, miał łzy w oczach

Józef Zych z PSL wspominając na antenie Polsat News Wiesława Chrzanowskiego powiedział, że po raz pierwszy widział łzy w oczach marszałka, kiedy ten - nieobecny wtedy z powodu wyjazdu - znalazł się na liście Macierewicza. - Ja muszę to powiedzieć, muszę przypomnieć, bo była to ogromna krzywda wyrządzona Chrzanowskiemu. Mówię o tym, ponieważ w imieniu prezydium sejmu badałem akta i składałem publiczne sprawozdanie; to nie były dane o człowieku, lecz na człowieka. On to strasznie przeżył - powiedział Zych.

Józef Zych o Wiesławie Chrzanowskim: znalazł się na liście Macierewicza, miał łzy w oczachŹródło: PAP, fot: Wojciech Pacewicz
d3vw52x
d3vw52x

Wspomniał również, że z marszałkiem Chrzanowskim łączyła go przyjaźń, która pogłębiła się w okresie, kiedy Chrzanowski był marszałkiem a Zych wicemarszałkiem sejmu.

- To był człowiek niezwykle rzetelny, uczciwy, głęboko wierzący i to były cechy, które później pozwalały mu znakomicie kierować sejmem w sposób spokojny, rozważny, koncyliacyjny. Ja nigdy nie widziałem, żeby marszałek się zdenerwował - wspominał Zych.

Dodał, że ich wzajemny stosunek wynikał z "bezwzględnego wzajemnego zaufania". - Tam nie było żadnych wątpliwości - zaznaczył.

Profesor Wiesław Chrzanowski, twórca i honorowy prezes Zjednoczenia Chrześcijańsko- Narodowego, marszałek sejmu pierwszej kadencji zmarł 30 kwietnia br. Miał 88 lat.

d3vw52x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vw52x
Więcej tematów