Trwa ładowanie...

Józef Pinior skazany. Były senator skłamał w zeznaniach majątkowych

Były senator Józef Pinior został skazany na 1,5 roku więzienia. Polityk poświadczył nieprawdę w zeznaniach majątkowych. Natomiast jego były asystent usłyszał wyrok 5 lat więzienia za korupcję. Sąd Rejonowy we Wrocławiu nie zawiesił im warunkowo wykonywania tych kar.

Share
Józef Pinior skazany przez sąd
Józef Pinior skazany przez sądŹródło: East News, fot: Krzysztof Kaniewski
d2ipx8p

W poniedziałek Sąd Rejonowy we Wrocławiu ogłosił wyrok w procesie byłego senatora Józefa Piniora oraz jego byłego asystenta Jarosława Wardęgi. Jak przekazała Polska Agencja Prasowa, obaj zgodzili się na podawanie nazwisk.

Józef Pinior skazany. Wyrok nie jest prawomocny

Oskarżonych było też 14 innych osób podejrzanych o wręczanie łapówek lub proponowanie pieniędzy za załatwienie spraw. Wyrok nie jest prawomocny.

W marcu Józef Pinior oraz jego były asystent Jarosław Wardęga zostali prawomocnie skazani przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu za korupcję na 1,5 roku bezwzględnego więzienia w innym procesie.

d2ipx8p

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu byłemu senatorowi na wniosek jego obrońców zezwolił ostatecznie na odbywanie kary więzienia w warunkach domowych.

Dla przypomnienia: Pinior i Wardęga zostali wtedy skazani za przyjęcia łapówki w wysokości co najmniej 40 tysięcy złotych w zamian za załatwienie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie korzystnego rozstrzygnięcia sprawy dolnośląskiego biznesmena Tomasza G.

Co więcej, korzyść majątkową w kwocie 20 tys. zł mieli im obiecać, a wręczyć 6 tys. zł i 5 tys. zł kolejni dwaj biznesmeni. Wtedy też były senator i jego asystent nie przyznali się do winy.

Zobacz też: Kościół pokrzywdzony przez PiS? Bezlitosny komentarz Biedronia

d2ipx8p

Podziel się opinią

Share
d2ipx8p
d2ipx8p
Więcej tematów