ycipk-3e6kzc

Jordanów podpisał deklarację przeciwko LGBT. "Nie zrobicie z Polski Judenratu"

Radni małopolskiej gminy wiejskiej Jordanów przegłosowali deklarację sprzeciwiającą się ideologii LGBT. Ich wójt twierdzi, że to zapobiegnie sytuacji, w której mniejszość rządzi większością.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Jordanowie nie chcą promowania wartości związanych z LGBT
W Jordanowie nie chcą promowania wartości związanych z LGBT (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
ycipk-3e6kzc

"Jako Radni Gminy Jordanów deklarujemy wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz ochronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia” - zadeklarowali samorządowcy.

Ich zdaniem działalność LGBT jest zorientowana na "niszczenie wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Gminy Jordanów".

ycipk-3e6kzc

Dokument przegłosowano 30 maja. Wójt Jordanowa Artur Kudzia z PiS-u tłumaczy w rozmowie z portalem krakow.wyborcza.pl, że w ten sposób mniejszość nie zacznie rządzić większością. Nie uważa, żeby to kogokolwiek dyskryminowało.

Zobacz także: "Tęczowa msza” na Paradzie Równości. Neumann: nie przeproszę

Miał też zaatakować słownie dziennikarza, twierdząc że nie pozwoli, by "z Polski zrobiono Judenrat, drugie Niemcy czy Stany Zjednoczone".

ycipk-3e6kzc

Deklaracja sprzeciwiająca się LGBT to reakcja na Kartę LGBT+, która została podpisana przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.

Źródło: krakow.wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3e6kzc
ycipk-3e6kzc