Trwa ładowanie...
karta LGBT+

Jordanów podpisał deklarację przeciwko LGBT. "Nie zrobicie z Polski Judenratu"

Radni małopolskiej gminy wiejskiej Jordanów przegłosowali deklarację sprzeciwiającą się ideologii LGBT. Ich wójt twierdzi, że to zapobiegnie sytuacji, w której mniejszość rządzi większością.

Share
Jordanów podpisał deklarację przeciwko LGBT. "Nie zrobicie z Polski Judenratu"
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
djvyof3

"Jako Radni Gminy Jordanów deklarujemy wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz ochronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia” - zadeklarowali samorządowcy.

Ich zdaniem działalność LGBT jest zorientowana na "niszczenie wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Gminy Jordanów".

djvyof3

Dokument przegłosowano 30 maja. Wójt Jordanowa Artur Kudzia z PiS-u tłumaczy w rozmowie z portalem krakow.wyborcza.pl, że w ten sposób mniejszość nie zacznie rządzić większością. Nie uważa, żeby to kogokolwiek dyskryminowało.

Zobacz także: "Tęczowa msza” na Paradzie Równości. Neumann: nie przeproszę

Miał też zaatakować słownie dziennikarza, twierdząc że nie pozwoli, by "z Polski zrobiono Judenrat, drugie Niemcy czy Stany Zjednoczone".

Deklaracja sprzeciwiająca się LGBT to reakcja na Kartę LGBT+, która została podpisana przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.

Źródło: krakow.wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djvyof3

Podziel się opinią

Share
djvyof3
djvyof3
Więcej tematów