Trwa ładowanie...
d1hut1b

Joanna Wajda objęła funkcję rzecznika prasowego MSZ

• Joanna Wajda została rzecznikiem prasowym MSZ
• Jest b. dziennikarką TVP - była reporterką "Wiadomości", korespondentką w Brukseli, pracowała w redakcji "Panoramy"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Wajda
Joanna Wajda (twitter.com/Rzecznik_MSZ)
d1hut1b

Joanna Wajda objęła funkcję rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw ZagranicznychSpraw Zagranicznych - podaje serwis wirtualnemedia.pl. W resorcie pracuje od ponad roku, wcześniej przez 15 lat była dziennikarką Telewizji Polskiej.

Joanna Wajda pracuje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych od początku października ub.r. zajmowała się m.in. koordynacją współpracy z mediami podczas szczytu NATO w Warszawie, była członkiem zespołu zadaniowego odpowiedzialnym za media, współpracowała w tym zakresie z Kwaterą Główną NATO.

d1hut1b

Funkcja rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie była obsadzona na stałe od maja br., po tym jak pełniący ją Artur Dmochowski po wygranym konkursie został prezesem Polskiej Agencji Prasowej (w październiku Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że pozostanie jedynym członkiem zarządu PAP).

W latach 2000-2015 Joanna Wajda pracowała w Telewizji Polskiej. Najpierw przez kilka lat była reporterką "Wiadomości" TVP1, w latach 2009-2014 była korespondentką TVP w Brukseli, a od stycznia do września ub.r. pracowała w redakcji „Panoramy” TVP2.

Joanna Wajda ukończyła Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją - studia europejskie, była stypendystką Departamentu Stanu USA (International Visitor Leadership Program), uczestniczyła w seminariach i wizytach studyjnych organizowanych przez Parlament Europejski, Komisję Europejską oraz Radę Europy.

d1hut1b

Podziel się opinią

Share
d1hut1b
d1hut1b
Więcej tematów