Trwa ładowanie...
d3m0jmh

Joanna Scheuring-Wielgus organizuje "Obywatelskie Zgromadzenie Narodowe"

Zbigniew Hołdys, Paweł Kasprzak, Iwona Hartwich z synem Kubą, Jarosław Kurski - to tylko kilka ze znanych postaci życia publicznego, z którymi posłanka Joanna Scheuring-Wielgus zamierza zbojkotować największe wydarzenie politycznego tygodnia w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Scheuring-Wielgus dodała na Twitterze intrygujące zdjęcie.
Joanna Scheuring-Wielgus dodała na Twitterze intrygujące zdjęcie. (Twitter, Fot: Joanna Scheuring-Wielgus)
d3m0jmh

- Nie mogę i nie chcę uczestniczyć w tej uroczystości i jak gdyby nigdy nic świętować z tymi, którzy niszczą Polskę - zapowiada była posłanka Nowoczesnej (dziś w kole Liberalno-Społeczni). Mowa oczywiście o Zgromadzeniu Narodowym - wspólnym posiedzeniu Sejmu i Senatu zwieńczonym orędziem prezydenta - które odbędzie się w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie. Będzie to główny punkt obchodów 550-lecia polskiego parlamentaryzmu.

- Nie będę uczestniczyć w tym wydarzeniu, ale będę czekać na Polki i Polaków tuż obok Zamku Królewskiego. To właśnie z nimi chcę świętować 550. rocznicę parlamentaryzmu, bo Państwo to My. Do wspólnego świętowania, do rozmów o Polsce zaprosiłam wyjątkowych gości - zdradza Joanna Scheuring-Wielgus.

Wśród nich - jak mówi posłanka - będą m.in. Marta Lempart (przewodnicząca Ogólnopolskiego Strajku Kobiet), Paweł Kasprzak (przewodniczący Obywateli RP), Iwona Hartwich i Jakub Hartwich (uczestnicy dwóch sejmowych protestów osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów), Zbigniew Hołdys, Karolina Hamer (pływaczka, paraolimpijka), Jarosław Kurski (redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”) oraz prof. Monika Płatek (prawniczka, wykładowczyni na UE).

d3m0jmh

Event organizowany przez posłankę Liberalno-Społecznych odbędzie się w godzinach od 11:30 do 13:00 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, obok kościoła św. Anny. Ma się to nazywać "Obywatelskim Zgromadzeniem Narodowym".

- Można usiąść przy jednym z zaproszonych gości i porozmawiać. Czas na rozmowę taki jak w Sejmie, 60 sekund - mówi Joanna Scheuring-Wielgus.

Oprócz tego - jak zapowiada posłanka - "będzie można zostawić po sobie ślad i na białej lub czerwonej kartce napisać życzenia dla Polski lub swój pomysł na Polskę".

Zgromadzenie Narodowe na Zamku Królewskim rozpocznie się w samo południe. Bojkot uroczystości zapowiedział m.in. szef PO Grzegorz Schetyna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3m0jmh

Podziel się opinią

Share
d3m0jmh
d3m0jmh
Więcej tematów