Trwa ładowanie...
Joanna Mucha w #dzieńdobryPolsko: użycie słowa "pucz" pod naszym adresem jest niepoważne

Joanna Mucha w #dzieńdobryPolsko: użycie słowa "pucz" pod naszym adresem jest niepoważne

Protest opozycji w Sejmie przyjmuje coraz bardziej nowatorskie formy. Śpiewy, drwiny z "puczu", codzienne transmisje, a nawet prognozy pogody prosto z mównicy sejmowej. Joanna Mucha (Platforma Obywatelska) i Marek Jakubiak (Kukiz'15) dyskutowali w programie Wirtualnej Polski #dzieńdobryPolsko o tym, czy protest przeciwko kontrowersyjnym decyzjom marszałka Marka Kuchcińskiego nie wyczerpał swojej formuły.

Share
ds5lp04

- Użycie słowa "pucz" pod naszym adresem jest niepoważne. Nasz protest będzie trwał do momentu, kiedy nie zostaną spełnione nasze podstawowe postulaty - zapowiedziała w #dzieńdobryPolsko Joanna Mucha.

- I powiedzmy to po raz tysięczny, gdybyśmy dziś opuścili Salę Plenarną, wówczas zostanie ona zamknięta przez Straż Marszałkowską i otwarta 11 stycznia. W dniu, kiedy marszałek Sejmu rozpocznie kolejne posiedzenie, jak gdyby nic się nie stało - dodała posłanka PO. Zdaniem Muchy, przerwane 16 grudnia posiedzenie Sejmu powinno być legalnie kontynuowane i budżet na 2017 rok powinien być legalnie uchwalony.

- Chodzi o to, żeby nie robić "puczowiska" z Sejmu, który powinien pracować - stwierdził z kolei Marek Jakubiak. - Blokowanie sali nie będzie skuteczne, dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość już przygotowuje się do przeniesienia obrad do Sali Kolumnowej - powiedział poseł Kukiz'15.

oprac.: Marek Grabski

ds5lp04

Podziel się opinią

Share
ds5lp04
ds5lp04
Więcej tematów