Trwa ładowanie...

Joanna Kopcińska o proteście niepełnosprawnych. "Dobrze, że się skończył. To słuszna decyzja"

Rzecznika rządu była uczestnikiem konferencji prasowej, na którym opowiadała o zawieszeniu protestu niepełnosprawnych. - Dostaliśmy po poprzednim rządzie 29 projektów do zrealizowania. Udało się spełnić 10 z nich, a 5 jest w trakcie - mówiła polityk PiS.

Share
Joanna Kopcińska o proteście niepełnosprawnych. "Dobrze, że się skończył. To słuszna decyzja"Źródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d4ce9el

Rzecznik prasowa rządu zaznaczyła, że gabinet Mateusza Morawieckiego szybko zareagował na postulaty protestujących. - Wypracowaliśmy dwa szybkie projekty. Jeden podnosił rentę socjalną, a drugi dotyczył nielimitowanej rehabilitacji. Ten obowiązek przejmie teraz państwo, przez co rodzinom osób niepełnosprawnych zostanie więcej pieniędzy w kieszeni. Kończymy prace nad daniną solidarnościową - tłumaczyła Joanna Kopcińska.

- To są tylko niektóre przykłady tego co zrealizowaliśmy i tego co robimy. Po poprzedniej władzy zastaliśmy 29 projektów dotyczących osób niepełnosprawnych. 10 z nich udało się spełnić, 5 jest w trakcie - dodała.

Kopcińska zapowiada, że rząd będzie kontynuował pracę na rzecz poprawy warunków osób niepełnosprawnych. - Chcemy pracować nad mapą wsparcia dla nich. Każdy, kto chce nam pomóc jest mile widziany. Zapraszamy również Kubę i Adriana. Ostatnie spotkanie trwało 5 godz., a w czerwcu planowane jest kolejne - mówiła.

Zobacz także: Kłótnia przed Sejmem. "Nie zgadzam się ze strajkiem podłogowym"

Jednocześnie rzecznik rządu jest zadowolona z końca protestu. - To słuszna i odpowiedzialna decyzja. Środowisko osób niepełnosprawnych nie może być dzielone. Od początku nie popierałam tej formy protestu. Najważniejsze, żeby osoby niepełnosprawne miały dostęp do rehabilitacji. Proszę też, aby nie wracać do złych emocji. Z pewnością niektórzy politycy opozycji chcieliby wykorzystać ten protest do swoich celów.

d4ce9el

Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera wyjaśnia dlaczego rząd nie zdecydował się na spełnienie postulatu dotyczącego żywej gotówki. - Odpowiedzialny rząd to taki, który dokonuje zmian w wielu obszarach. Dbamy o stabilność państwa i musimy zarządzać wieloma różnymi projektami. Niestety to wszystko jest finansowane z jednego budżetu - tłumaczyła Kopcińska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ce9el
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ce9el
d4ce9el
Więcej tematów