Trwa ładowanie...

Joanna Augustynowska opuszcza Nowoczesną. Jest oświadczenie

Zawieszona w obowiązkach posłanka Nowoczesnej Joanna Augustynowska potwierdziła w rozmowie z WP, że opuszcza klub Nowoczesnej i występuje z partii. W wydanym oświadczeniu parlamentarzystka określiła podjętą przez lidera jej partii decyzję jako "nieuzasadnioną i absurdalną".

Share
Joanna Augustynowska opuszcza Nowoczesną. Jest oświadczenie
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d3so3it

- W tej sprawie nie podjęłam jeszcze decyzji, ale, jak pani widzi, sytuacja jest dynamiczna - taką odpowiedź przesłała nam posłanka, gdy zapytaliśmy ją o to, czy przechodzi do PO. Joanna Augustynowska wieczorem opublikowała na Facebooku oświadczenie, w którym stwierdza, że odchodzi z klubu Nowoczesnej. W rozmowie z WP potwierdza, że opuszcza swoją partię.

"O 17:48 otrzymałam smsa od Ryszarda Petru z prośbą o dementi informacji medialnych, brak odpowiedzi w ciągu godziny okazał się dla kierownictwa partii wystarczającą podstawą, by orzec o moim działaniu na szkodę .Nowoczesnej" - opisuje sytuację z zawieszeniem posłanka.

"Bolesne zaskoczenie"

Jak tłumaczy, nie odpisywała na wiadomość lidera partii, ponieważ była zajęta obowiązkami rodzinnymi. "Uważam decyzję o zawieszeniu mnie za nieuzasadnioną i absurdalną a cała sytuacja jest dla mnie bolesnym zaskoczeniem. W związku z powyższym moja dalsza współpraca w Klubie Nowoczesnej jest niemożliwa" - kwituje.

W poniedziałek "Rzeczpospolita" napisała, że w najbliższym czasie Platforma ogłosi transfer dwojga posłów Nowoczesnej: Marty Golbik i Grzegorza Furgo. Z kolei Wirtualna Polska informowała, że odejście z Nowoczesnej rozważa dwoje kolejnych polityków partii Ryszarda Petru: Joanna Augustynowska i Michał Stasiński.

d3so3it

Podziel się opinią

Share
d3so3it
d3so3it
Więcej tematów