Trwa ładowanie...

Joachim Brudziński: Ewa Kopacz byłaby łatwiejszym przeciwnikiem

- Grzegorz Schetyna jest zawodnikiem niezwykle twardym i doświadczonym. Łatwiejszym przeciwnikiem byłaby ustępująca premier Ewa Kopacz - powiedział wicemarszałek Joachim Brudziński w "Jeden na jeden" w TVN24.
Share
Joachim Brudziński: Ewa Kopacz byłaby łatwiejszym przeciwnikiem
Źródło: Newspix, Fot: KRZYSZTOF BURSKI
doty1r8

Sławomir Neumann został szefem klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Neumann wygrał z byłą premier Ewą Kopacz, stosunkiem głosów 94 do 72. Kandydaturę Neumanna wspierał Grzegorz Schetyna.

Brudziński pogratulował Neumannowi zwycięstwa, które określił jako "spektakularne" i dodał, że Prawo i Sprawiedliwość niezależnie od tego, czy dojdzie do zmiany lidera w Platformie Obywatelskiej, nie będzie mieć "komfortu rządzenia".

- Jestem synogarlicą pokoju. Będę starał się być marszałkiem, który będzie budował poczucie wspólnoty. Chcę łączyć, a nie dzielić i będę się starał odbudować powagę parlamentu - powiedział Brudziński.

doty1r8

- Myślę, że już dzisiaj rozpoczną się intensywne prace w parlamencie nad ustawą o działach administracji rządowej. To jest ustawa, która da możliwość zwrócenia się przez desygnowaną panią premier do prezydenta z wnioskiem o nominacje dla poszczególnych ministrów w ramach tej znowelizowanej ustawy, aby ten rząd ruszył do pracy z kopyta - stwierdził poseł PiS.

Nie ma podstaw ani możliwości, żeby były wcześniejsze wybory samorządowe - stwierdził Brudziński.

doty1r8

Podziel się opinią

Share
doty1r8
doty1r8
Więcej tematów