Trwa ładowanie...
d38hv01

Jest zgoda - na czas remontu ul. Złocieniowa będzie otwarta dla ruchu

Mieszkańcy krakowskiego Prokocimia i Złocienia narzekali na korki z powodu remontu ulicy Półłanki. Żądali od Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu przejazdu przez ulicę Złocieniową i ku ich zaskoczeniu... ZIKiT się zgodził!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest zgoda - na czas remontu ul. Złocieniowa będzie otwarta dla ruchu
(ZDM Poznań)
d38hv01

Prace, które są prowadzone na ulicach Półłanki i Na Zjeździe, skutecznie zablokowały ruch w tej okolicy. Kierowcy stali w korkach na ulicach Wielickiej, Bieżanowskiej czy Powstańców Wielopolskich. Podobnie pasażerowie komunikacji miejskiej – kursy autobusów zastępczych wydłużyły się nawet o pół godziny. Na ul. Wielickiej niejednokrotnie samochody blokowały tymczasowy buspas.

Najwięcej problemów z remontem mają jednak mieszkańcy osiedla Złocień. Jedyną drogą, którą mogą dotrzeć do domów, jest ulica Bieżanowska. Kolejny etap prac, który rozpocznie się 22 września, umożliwiłby dojazd tylko od strony ulicy Botewa. Krakowiacy nie będą mieli jak dostać się do węzła przesiadkowego w rejonie Nowego Bieżanowa. Jedynym rozwiązaniem jest odblokowanie na czas remontu ulicy Złocieniowej.

Urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu przychylili się do głosów mieszkańców i chcą otworzyć ulicę Złocieniową dla ruchu. Otwarcie drogi było skonsultowane z policją, rozwiązanie musi być bezpieczne także dla pieszych.

d38hv01

"Ze względu na liczne prośby mieszkańców Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zdecydował o podjęciu próby otwarcia dla ruchu ul. Złocieniowej" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Drugi etap remontu ulicy Półłanki rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek. Zamknięty będzie odcinek tej ulicy od Taborowej do Agatowej. Dojazd do osiedla Złocień będzie możliwy wyłącznie od strony Rybitw. Przewidywany czas całkowitego zamknięcia drogi to 7 dni, ale ZIKiT zastrzega, że jest ono uzależnione od warunków pogodowych.

d38hv01

Podziel się opinią

Share
d38hv01
d38hv01
Więcej tematów