Trwa ładowanie...
da5ev8t

Jest porozumienie ws. nowej koalicji rządowej na Ukrainie

• Będzie nowa koalicja rządowa na Ukrainie
• Porozumiały się trzy ugrupowania - prezydencki Blok Petra Poroszenki, Front Ludowy premiera Arsenija Jaceniuka i Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest porozumienie ws. nowej koalicji rządowej na Ukrainie
da5ev8t

Poinformował o tym w poniedziałek późnym wieczorem przedstawiciel Frontu Ludowego. Przedstawiciele dwóch pozostałych ugrupowań nie wypowiedzieli się jeszcze w tej sprawie.

Te trzy ugrupowania wchodziły także w skład poprzedniej koalicji. Dwaj inni byli koalicjanci - Partia Radykalna i Samopomoc - odmówiły wejścia do nowej koalicji.

Nowym premierem ma zostać przewodniczący ukraińskiego parlamentu Wołodymyr Hrojsman.

da5ev8t

Porozumienie ma zakończyć obecny kryzys polityczny na Ukrainie.

W połowie lutego ukraińską koalicję rządową, w której dominuje prezydencki Blok Petra Poroszenki i Front Ludowy Arsenija Jaceniuka, opuściły partia Samopomoc mera Lwowa Andrija Sadowego i Batkiwszczyna Julii Tymoszenko.

Rząd Jaceniuka krytykowany jest za brak woli do zdecydowanej walki z korupcją i opieszałość w reformowaniu państwa. Na początku lutego do dymisji podał się pochodzący z Litwy minister rozwoju gospodarczego Aivaras Abromaviczus, który wprost oświadczył, że reformy na Ukrainie są umyślnie blokowane.

Zobacz także: Adwokat Nadii Sawczenko: wyrok nie ma dla niej znaczenia, wznowi strajk głodowy

da5ev8t

Podziel się opinią

Share
da5ev8t
da5ev8t
Więcej tematów