Trwa ładowanie...
d4dd0vl

Jest nowy szef klubu Koalicji Obywatelskiej. Wieczorne głosowanie

Klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej ma nowego szefa. Następcę Borysa Budki wybrano podczas wieczornego głosowania. Najwięcej głosów zdobył Cezary Tomczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest nowy szef klubu Koalicji Obywatelskiej. Wieczorne głosowanie
Jest nowy szef klubu Koalicji Obywatelskiej. Wieczorne głosowanie (PAP, Fot: Mateusz Marek)
d4dd0vl

Cezary Tomczyk został nowym szefem klubu Koalicji Obywatelskiej. Poparło go 115 parlamentarzystów. Jego kontrkandydatką była Urszula Augustyn, która otrzymała 56 głosów.

36-letni Tomczyk jest posłem czwartą kadencję. W przeszłości był m.in. rzecznikiem rządu Ewy Kopacz, a ostatnio szefem sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego. W Platformie uchodzi za bliskiego współpracowania zarówno prezydenta Warszawy, ale także lidera partii Borysa Budki - zauważa PAP.

Zobacz też: Aleksander Kwaśniewski wybaczy agentowi Tomkowi? Były prezydent odpowiada

Jak podaje agencja, Tomczyk wygrał, bo poparła go też większość parlamentarzystów klubu KO, którzy należą do koalicjantów PO: Nowoczesnej, Inicjatywy Polska oraz Zielonych.

d4dd0vl

- Już nie będzie spraw wewnętrznych i już nie będzie zgody na to, by sprawy wewnętrzne zabierały nam energię do działania - powiedział Tomczyk na krótkim spotkaniu z dziennikarzami.

Kandydaturę Cezarego Tomczyka podczas piątkowych obrad klubu Koalicji Obywatelskiej zgłosiła posłanka Izabela Leszczyna, natomiast Urszuli Augustyn - wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Cezary Tomczyk nowym szefem klubu KO. Wieczorne głosowanie

Ostatecznie w wyborach nie startowali Sławomir Neumann i Arkadiusz Myrcha. Politycy poparli Augustyn. Przed głosowaniem parlamentarzyści KO uzgodnili zmianę w regulaminie klubu. Dzięki temu nieobecni posłowie i senatorowie mogli zagłosować przez pełnomocnika.

Funkcję przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej od początku obecnej kadencji Sejmu pełni Borys Budka, który od stycznia jest także przewodniczącym PO. Polityk wielokrotnie jednak zapewniał, że nie zamierza łączyć stanowisk w partii i klubie.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dd0vl

Podziel się opinią

Share
d4dd0vl
d4dd0vl
Więcej tematów