Trwa ładowanie...
Jest Europejski Nakaz Aresztowania wobec Kajetana Poznańskiego
x-news/TVN 24

Jest Europejski Nakaz Aresztowania wobec Kajetana Poznańskiego

• Jest podejrzenie, że Kajetan Poznański może przebywać poza Polską • Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo w Warszawie
Share
d70moza

Warszawski sąd zdecydował o wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania za 30-letnim Kajetanem Poznańskim podejrzanym o zabójstwo kobiety - poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak.

- Sąd uwzględnił w tej sprawie wniosek prokuratury, wydanie ENA umożliwi prokuraturze wystąpienie do policji, która ma kontakty z Interpolem i wszczęcie poszukiwań na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej - powiedziała dziennikarzom sędzia Leszczyńska-Furtak.

d70moza

Jak dodała "istnieje prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z osobą niebezpieczną, dlatego działania sądu bardzo przyspieszyły; sąd w piątek wieczorem wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu, co umożliwiło wszczęcie poszukiwań listem gończym". - Ponieważ te poszukiwania w kraju nie przyniosły rezultatu, sąd wydał stosowny nakaz - wskazała.

- Na razie podejrzenie jest takie, że poszukiwany przebywa na terenie krajów członkowskich UE, a nawet konkretnych krajów, ale nie mogę zdradzić, jakich krajów - powiedziała sędzia. Dodała, że gdyby podejrzany został zatrzymany poza UE to strona polska również otrzyma sygnał w tej sprawie.

Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo, do którego doszło 3 lutego 2016 r. w Warszawie. W jednym z mieszkań na warszawskim Żoliborzu wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety. Było okaleczone, bez głowy. Głowę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie mieszkania na Żoliborzu.

W piątek sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny, co było konieczne do wydania listu gończego. Rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Przemysław Nowak mówił, że mężczyzna prawdopodobnie pojechał do Katarzyny J. na lekcję języka włoskiego. - Nie ma pewności, nie ma danych, które wskazywałyby, żeby łączyła ich trwała lub intensywna relacja; nie mamy danych, które wskazywałyby, czy było to ich pierwsze spotkanie - mówił. Dodał, że także motyw zabójstwa jest niejasny.

d70moza

Dopytywany, czy mężczyzna był wcześniej karany lub mógł mieć związek z innymi zabójstwami, prokurator powiedział, że na tym etapie śledztwa nie ma żadnych danych, które by to potwierdzały. - Takich danych nie ma i nic na to nie wskazuje - powiedział.

W czwartek stołeczna policja upubliczniła zdjęcia i rysopis mężczyzny. Kajetan Poznański ma około 180-185 cm wzrostu, ciemną karnację oraz szczupłą sylwetkę. Możliwe, że nosi okulary.

Funkcjonariusze nadal apelują do wszystkich osób, które mają informację o miejscu pobytu poszukiwanego lub widziały go, o kontakt. Można dzwonić pod numery telefonów (22) 603-65-59, (22) 603-63-52 oraz 997 i 112. Można też kontaktować się z najbliższą jednostką policji.

d70moza

Podziel się opinią

Share
d70moza
d70moza
Więcej tematów