Trwa ładowanie...
d1k31t2

Jest decyzja sądu ws. wnuka Lecha Wałęsy. Uchylono areszt dla Dominika W.

21-letni Dominik W. jest oskarżony m.in. o jazdę po pijanemu autem, spowodowanie poważnego zagrożenia na drodze oraz znieważenie policjantów. We wtorek Sąd Rejonowy w Gdańsku uchylił areszt dla wnuka byłego prezydenta Lecha Wałęsy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dominik W. jest już po pierwszej rozprawie
Dominik W. jest już po pierwszej rozprawie (East News, Fot: Przemek Świderski)
d1k31t2

Areszt dla Dominika W. miał trwać do 20 sierpnia, jednak decyzja w tej sprawie była nieprawomocna. Zamiast tego, sąd orzekł wobec Dominika W. dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

- Nie przesądzając ostatecznie kwestii winy, można stwierdzić, że zgromadzony na dziś materiał dowodowy pozwala uznać, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że oskarżony popełnił zarzucane mu przestępstwa. W tej sytuacji nie już konieczne zabezpieczenie toku postępowania poprzez stosowanie aresztu, prokurator nie wykazał, aby oskarżony miał utrudniać postępowanie - powiedziała sędzia Karolina Kozłowska.

Pierwszy raz o przestępstwach Dominika W. usłyszeliśmy jeszcze w 2015 roku, kiedy został oskarżony o pobicie z kolegami dziewczyny. Niedługo później miał zranić nożem Adelinę S., z którą był wówczas w związku.

d1k31t2

Kolejne zatrzymanie zadziało się w lutym tego roku. Według przechodniów jeździł od krawężnika do krawężnika po gdańskiej ulicy, a wszyscy, którzy mieli nieszczęście znaleźć się na jego drodze, uciekali w popłochu. Wówczas zostały uszkodzone trzy samochody.

W poniedziałek ruszył proces Dominika W. w tej sprawie. Przesłuchano m.in. sześcioro policjantów, którzy uczestniczyli w zatrzymaniu mężczyzny. Wnukowi Wałęsy prokuratura postawiła pięć zarzutów. Najpoważniejsze oskarżenie to "sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym". Mężyczyźnie grozi 12 lat więzienia.

*ZOBACZ WIDEO: Powstaniec ma jedno, proste marzenie. Możecie pomóc je spełnić *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1k31t2

Podziel się opinią

Share

d1k31t2

d1k31t2
Więcej tematów