Trwa ładowanie...

Jest decyzja CBA ws. gali z udziałem Stinga w Toruniu

CBA nie stwierdziło nieprawidłowości w organizacji gali telewizyjnej z udziałem Stinga w Toruniu. Występ odbył się 8 grudnia 2016 roku, a galę współorganizowały samorządy Torunia i woj. kujawsko-pomorskiego.

Jest decyzja CBA ws. gali z udziałem Stinga w ToruniuŹródło: PAP, fot: Jon Olav Nesvold/NTB scanpix
d3h0i1n
d3h0i1n

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego wyjaśnił, że analizy dokumentów nie potwierdziły wątpliwości mieszkańców. - Badano kwestie m.in. dotyczące sposobu rozdysponowania zaproszeń na koncert i relacji osobowych między organizatorami a urzędnikami oraz sposób promocji miasta i województwa - dodał.

Informacje o ewentualnych nieprawidłowościach wpłynęły w grudniu do bydgoskiego wydziału zamiejscowego Delegatury CBA w Gdańsku. Zastrzeżenia zgłaszał Arkadiusz Brodziński ze stowarzyszenia Polska Laicka. Jego zdaniem impreza ewidentnie była "imprezą komercyjną, prywatną i w tym przypadku nie ma możliwości, aby było to finansowane z publicznych środków".

- Jestem rozczarowany takim wynikiem prac CBA, gdyż funkcjonariusze biura przystąpili do działań sprawdzających momentalnie po moim zgłoszeniu, co absolutnie nie jest normą w takich sprawach. Uznali więc moje informacje za ważne, a sprawę za poważną - powiedział PAP Brodziński.

Urząd Miasta Torunia i Urząd Marszałkowski wydały na organizację gali po 250 tys. zł.

d3h0i1n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h0i1n
Więcej tematów