kajetan p.
17-07-2017 (09:01)

Jest akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P.

Po obserwacji sądowo-psychiatrycznej prokuratura uznała, że P. może odpowiadać za swe czyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P.
(East News)

Kajetan P. został oskarżony o brutalne zabójstwo w 2016 r. tłumaczki języka włoskiego i napaść na policjanta oraz biegłą psycholog - poinformował Prokuratura Krajowa.

Po obserwacji sądowo-psychiatrycznej prokuratura uznała, że Kajetan P. może odpowiadać za swe czyny przed sądem.

Mężczyźnie grozi dożywocie.

Przeczytaj także: Nieoficjalnie: Kajetan P. cierpi na ciężką, dziedziczną chorobę psychiczną

Kajetan P. został oskarżony o popełnienie zabójstwa, do którego doszło 3 lutego 2016 r. w Warszawie. W jednym z mieszkań na warszawskim Żoliborzu, wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety. Było okaleczone. Odciętą głowę odnaleziono w plecaku, w tym samym mieszkaniu. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w lokalu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie mieszkania na Żoliborzu.

Czytaj także: Kajetan P. zaatakował dwie osoby w więzieniu. Ranny został strażnik. Sąd przedłużył o cztery tygodnie obserwację psychiatryczną

Zamordowana przez Kajetana P. 30-letnia kobieta była nauczycielką języka włoskiego. Mężczyzna zapakował ciało Katarzyny J. do worka i przewiózł taksówką do wynajętego lokalu przy ul. Potockiej. Gdy kierowca zwrócił uwagę na sączącą się z worka krew, 27-latek miał stwierdzić, że przewozi "tuszę dzika".

Młody bibliotekarz uciekając, chciał dostać się do Tunezji. Przez Niemcy i Włochy dotarł na Maltę, gdzie 17 lutego został zatrzymany. 27 lutego Kajetan P. usłyszał zarzut zabójstwa Katarzyny J. Przyznał się do popełnienia tej zbrodni.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.