Trwa ładowanie...
ycipk-3vs5j0

Jerzy Owsiak odpowiada Adamowi Bielanowi. "Zaczęła się przedziwna narracja"

Według Jerzego Owsiaka już teraz wiadomo, że Festiwal Pol'and'Rock otrzyma status imprezy podwyższonego ryzyka. Porównanie festiwalu do Marszu Niepodległości ma nie być przypadkowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Owsiak zapewnił, że kolejna edycja festiwalu przygotowywana jest bardzo starannie
Jerzy Owsiak zapewnił, że kolejna edycja festiwalu przygotowywana jest bardzo starannie (WP.PL)
ycipk-3vs5j0

"O! Jasna cholera! Już wiemy, że przyszłoroczny Pol'and'Rock Festival będzie miał podwyższone ryzyko" – rozpoczął swój wpis na Facebooku Jerzy Owsiak. I podkreśla, że jest to jego opinia.

"Otóż zaczęła się przedziwna narracja. We wczorajszej (wtorkowej) rozmowie w programie "Kropka nad i" na antenie TVN24 senator Adam Bielan kuriozalnie i z pogranicza fantazji porównał wszelką dyskusję o niebezpieczeństwach marszu organizowanego z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez środowiska narodowe m.in. w Warszawie, z naszym festiwalem Pol'and'Rock" – pisze Jerzy Owsiak.

Co takiego mówił Adam Bielan? Senator PiS stwierdził, że cieszy się, iż ćwierć miliona osób na Marszu Niepodległości "w tak spokojny i pokojowy sposób manifestowało swoją miłość do ojczyzny". Na uwagę o racach, spaleniu flagi UE czy hasłach nawołujących do nienawiści Adam Bielan zareagował porównaniem Marszu Niepodległości do Festiwalu Pol'and'Rock.

ycipk-3vs5j0

- Porównajmy to co się działo na ulicach Warszawy z podobnym w skali wydarzeniem, jakim jest Woodstock, na którym było 180 przestępstw, 850 incydentów i też ćwierć miliona osób – stwierdził senator PiS w TVN24. - Tele samo ludzi było 11 listopada w Warszawie i praktycznie żadnych przestępstw – dodał.

"Senator Bielan nie zdaje sobie sprawy, że wszystkie zatrzymania oraz odnotowane incydenty łamania regulaminu są w 90 proc. zgłoszone najpierw przez wolontariuszy organizatora festiwalu, czyli Pokojowy Patrol" – komentuje Jerzy Owsiak. Dodaje też, że współpraca ze służbami mundurowymi od lat układa się wzorcowo, a organizatorzy nie muszą nikogo przekonywać, że "to naprawdę bezpieczna impreza".

"Gdyby te wszystkie incydenty, które możemy teraz oglądać w internecie, a które miały miejsce podczas Marszu Niepodległości 11 listopada, zostały skrupulatnie zgłoszone przez organizatora i podjęte przez policję, dostalibyśmy zupełnie inny formalny obraz tego wydarzenia" – pisze Jerzy Owsiak. Według twórcy Przystanku Woodstock (obecnie Festiwal Pol'and'rock) Adam Bielan nieprzypadkowo porównał Marsz Niepodległości do festiwalu w Kostrzynie nad Odrą. I ocenia, że nawet "nakrycie ognioodpornym kloszem terenu festiwalu" nie zmieni tego, że zostanie on uznany za imprezę podwyższonego ryzyka.

ycipk-3vs5j0

Zobacz także: Krzysztof Bosak o spaleniu flagi UE. "Sposób na wyrażenie opinii"

"Oczywiście, jak zawsze przygotujemy się bardzo starannie do kolejnej, 25. edycji Festiwalu Pol’and’Rock i mamy ogromną wiarę w to, że kilkadziesiąt tysięcy cudzoziemców, którzy do nas przyjadą, kolejny raz zobaczą i poczują bardzo kolorowy, przyjazny i pełen dobrej muzyki Najpiękniejszy Festiwal Świata" – stwierdza Jerzy Owsiak.

"Zresztą może się Pan sam o tym przekonać, kiedy w przyszłym roku Pan na Festiwal przyjedzie i zobaczy go na własne oczy. Tylko tak z doświadczenia doradzę, żeby Pan wcześniej powiadomił o tym rodziców" – zwrócił się do Adama Bielana.

ycipk-3vs5j0

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3vs5j0

ycipk-3vs5j0
ycipk-3vs5j0