Trwa ładowanie...
dzk3ov1

Jerzy Owsiak o następnym celu zbiórki WOŚP. Nowoczesny sprzęt dla szpitali położniczych

To cel przyszłorocznego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Uważamy, że jest czas, aby w szpitalach pierwszego stopnia, w tzw. szpitalach położniczych znajdował się bardzo nowoczesny sprzęt - powiedział Jerzy Owsiak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Finał WOŚP w 2017 r. zakończył się ogromnym sukcesem. Zebrano 105 mln zł
Finał WOŚP w 2017 r. zakończył się ogromnym sukcesem. Zebrano 105 mln zł (Agencja Gazeta)
dzk3ov1

- Coraz częściej lekarze dają nam sygnały, że dzieci rodzą się i potrzebują natychmiastowej pomocy – dodał Jerzy Owsiak. Jak mówił, w szpitalach położniczych ciągle brakuje nowoczesnego sprzętu.

Fundacja chce wyposażyć szpitale położnicze w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.

Przyszłoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 r. Temat przyszłorocznego finału brzmi: Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

dzk3ov1

Zobacz też: Jerzy Owsiak o 105 mln zł zebranych podczas 25. Finału WOŚP. "Zrobiliśmy to ponad podziałami. Suma jest niewiarygodna"

Cel przyszłorocznej zbiórki został ogłoszony po zakończeniu bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Akcja zorganizowana została w ramach obchodów "Europejskiego Dnia Przywracania czynności Serca". W całej Polsce w wydarzeniu uczestniczyło ponad 85 tys. osób.

dzk3ov1

Podziel się opinią

Share

dzk3ov1

dzk3ov1
Więcej tematów