Trwa ładowanie...
d1u3tei
d1u3tei

Jerzy Owsiak nagrodzi szpital, w którym uratowano 2-letniego Adasia

- Zadzwoniłem do Janusza (prof. Skalskiego - red.) i powiedziałem: będzie niespodzianka w postaci urządzenia medycznego, bo zasłużyliście. Tak, jak wszyscy, którzy świetnie pracują w całej Polsce - mówił Jurek Owsiak chwaląc akcję ratowania wychłodzonego Adasia w krakowskim szpitalu. Prof. Skalski przypomniał podczas rozmowy, że WOŚP miała olbrzymi wkład w pomoc 2-latkowi. - Janusz przypomniał mi, że kiedy 23 lata temu startowaliśmy z WOŚP to właśnie to urządzenie, płucoserce, też trafiło do nich - opowiadał Owsiak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1u3tei

Lekarze zapewniają, że Adaś wraca do zdrowia. W nocy z soboty na niedzielę 2-latek wyszedł z domu i przez kilka godzin przebywał na zewnątrz na kilkustopniowym mrozie. Gdy go znaleziono temperatura jego ciała wynosiła 12 stopni Celsjusza. Po przewiezieniu do szpitala chłopiec był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej.

Proces wybudzania Adasia ze śpiączki rozpoczął się we wtorek. Proces ten trwał długo, ponieważ 2-latek trafił do szpitala w stanie skrajnej hipotermii - nie można było go ogrzewać bez wyrządzenia mu szkody. Chodziło o powolne "wybudzenie" organów Adasia, tak by mogły działać po obudzeniu chłopca.

d1u3tei

- Pięć godzin wychłodzenia i taki stan dziecka to jest coś niebywałego. Jest niesamowicie odporny, to wyjątkowy pacjent, wyjątkowe dziecko. To niesamowite, że tak umiał się zaadaptować do niskiej temperatury - podkreślał prof. Skalski.

Dziecko ma zapalenie płuc i wymaga wielomiesięcznej rehabilitacji, ale lekarze, którzy się nim opiekują nie wykluczają, że święta spędzi już w domu.

Historię Adasia opisały media na całym świecie.

Czytaj więcej: WP: Zagraniczne media piszą o 2-letnim Adasiu. "To cud, że przeżył"

d1u3tei

Podziel się opinią

Share
d1u3tei
d1u3tei
Więcej tematów