Trwa ładowanie...

Jerzy Owsiak na pl. Zamkowym. "Nie powiem słowa na osiem gwiazdek"

Dziesiątki tysięcy osób wzięło udział w niedzielnej manifestacji prounijnej w Warszawie. - Niech żyje Polska wspólna, tolerancyjna, Polska w Unii Europejskiej - mówił ze sceny Jerzy Owsiak, szef WOŚP.

Share
Jerzy Owsiak na pl. Zamkowym. "Nie powiem słowa na osiem gwiazdek"
Jerzy Owsiak na pl. Zamkowym. "Nie powiem słowa na osiem gwiazdek" Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d4ffftq

- Zbudowaliśmy ten kraj wszyscy razem. Niech nikt nam w tym nie przeszkadza - powiedział Jerzy Owsiak podczas wystąpienia na pl. Zamkowym w Warszawie.

- Łączmy się, nie dzielmy. To jest najważniejsze. Niech żyje Polska wspólna, tolerancyjna, Polska w Unii Europejskiej. Niech żyje Polska tolerancyjna, piękna, która przytuli ludzi na granicy - mówił szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Owsiak nawiązał również do kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. Przypomniał, że Polacy też musieli przed laty szukać pomocy w innych krajach.

Tusk przemawiał na placu Zamkowym. Kontrmanifestanci próbowali go zagłuszyć

Jerzy Owsiak zaprosił też ponownie na scenę Donalda Tuska.

d4ffftq

- Szacunek dla gościa, który nas wyciągnął z mieszkań. Nie zgubmy wolności. Cieszmy się nią, bo wolność jest pyszna, słodka - podkreślał prezes Fundacji WOŚP.

- Jeśli ktoś mówi, że Polska jest w ruinie, to nóż w kieszeni się otwiera! Tu jest Polska - mówił szef WOŚP.

- Nie powiem słowa na osiem gwiazdek - zakończył Owsiak.

Protest w Warszawie. Wanda Traczyk-Stawska: Milcz, głupi chłopie

- Milcz, głupi chłopie - zaczęła swoje wystąpienie w niedzielę na pl. Zamkowym w Warszawie uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska. Od początku manifestacji słowa gości próbowali zagłuszyć kontrmanifestanci przy użyciu sprzętu nagłośnienia.

d4ffftq

- Niech nikt się nie dziwi, że zdecydowałem się podnieść alarm - powiedział z kolei Donald Tusk do zebranych na początku swojego wystąpienia podczas manifestacji na pl. Zamkowym w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ffftq

Podziel się opinią

Share
d4ffftq
d4ffftq
Więcej tematów