Trwa ładowanie...
d1gtjdo

Jerzy Buzek: desperacki pomysł ukraińskich nacjonalistów jest bardzo niebezpieczny

- Groźby ukraińskich nacjonalistów o wysadzeniu rosyjskich rurociągów są bardzo niebezpieczne i bardzo niemądre - powiedział Jerzy Buzek w Kontrwywiadzie RMF FM. - To desperacki pomysł, którego nie można zaakceptować - dodaje eurodeputowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Buzek
Jerzy Buzek (WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d1gtjdo

- Powodowanie wybuchów na własnym terytorium do niczego nie prowadzi, pozbawi tylko dostaw gazu Europę Środkowo-Wschodnią - mówi Jerzy Buzek. - Ociąganie się UE w sprawie kryzysu na Ukrainie wynika z tego, że Europa i Rosja są od siebie obustronnie zależne. My kraje demokratyczne, próbujemy się mobilizować, ale nie przychodzi nam to łatwo. Trzeba liczyć się z tym, że wobec sytuacji na Krymie, światu pozostanie bezradność - przyznaje Jerzy Buzek.

- W obecnej sytuacji musimy zrobić trzy rzeczy. Potrzebne są dalsze umiędzynarodowienie sprawy, stworzenie funduszu bezpieczeństwa dla biznesmenów robiących interesy w Rosji i długofalowe odcinanie się od dostaw energii z Rosji - mówi Jerzy Buzek. - Popełniono błędy przy dywersyfikacji źródeł dostaw gazu. Mogliśmy mieć gaz z Danii, mogliśmy inaczej rozegrać kontrakt jamalski…

Zacznijmy poważnie działać w dziedzinie energetyki!- apeluje gość Kontrwywiadu RMF FM.

d1gtjdo

- To, co dzieje się na Krymie, długofalowo może być groźne dla Rosji - uważa Jerzy Buzek. - Amerykanie szybko zmieniają punkt widzenia. Ameryka i Europa zbliżają się w sytuacji zagrożenia - tłumaczy.

"Niech ziemia płonie pod nogami okupanta"

Lider Prawego Sektora poinformował, że w przypadku ataku Rosji na Ukrainę zostaną zniszczone gazociągi, którymi Rosjanie transportują swoją ropę naftową i gaz na Zachód.

"Jeśli but żołnierza rosyjskiego nastąpi na naszą ziemię, zrobimy wszystko, by okupant zapłacił za to wysoką cenę" - napisał Dmytro Jarosz w odezwie opublikowanej w internecie.

Lider Prawego Sektora podkreślił, że pamiętają oni o tym, że Rosja zarabia pieniądze, tłocząc ropę naftową i gaz na Zachód przez ukraińskie rurociągi. „Dlatego zniszczymy te rurociągi i pozbawimy wroga finansowania” – czytamy w posłaniu.

"Niech ziemia płonie pod nogami okupanta i niech zachłyśnie się swoją krwią, gdy śmie wkroczyć na nasze terytorium" – dodał Dmytro Jarosz.

d1gtjdo

Podziel się opinią

Share
d1gtjdo
d1gtjdo
Więcej tematów