Trwa ładowanie...
d4efa4d
d4efa4d
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jeleń-kawaler chciał sąd za żonę, a dostał grzywnę

Jestem kawalerem, bo żadna łania mnie nie
chce. Chyba, że wysoki sąd mnie zechce? - powiedział Jarosław Czarnecki, działacz Akcji Alternatywnej "Naszość", zapytany o stan cywilny podczas rozprawy o zakłócenie 1-majowego wiecu SLD w przebraniu jelenia. Sędzia Sądu Grodzkiego w Poznaniu uznała to za obrazę sądu i ukarała obwinionego grzywną w wysokości 300 złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4efa4d

Działacze "Naszości" podczas 1-majowego happeningu w tym roku, poprzebierani za jelenie, wtargnęli na wiec Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Poznaniu. Skandowali hasła: "Na rykowisko, Łybacka na rykowisko", "Każdy może mieć poroże". (Krystyna Łybacka jest szefową wielkopolskiego SLD).

Prokuratura zarzuca Czarneckiemu i kilku innym działaczom "Naszości", że wchodząc na teren, gdzie odbywał się 1-majowy, legalny wiec SLD i udając jelenie zakłócili jego przebieg. Wszystkim obwinionym grozi kara do 5 tys. zł grzywny i 14 dni aresztu.

Akcja Alternatywna "Naszość" jest prawicową grupą młodzieżową, znaną m.in. z głośnego procesu lidera organizacji Piotra Lisiewicza, w którym odpowiadał on za wprowadzenie w błąd policji, ponieważ powiedział funkcjonariuszom, że nazywa się Lenin. Sąd uniewinnił oskarżonego.

d4efa4d

Podziel się opinią

Share

d4efa4d

d4efa4d
d4efa4d
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów