Trwa ładowanie...

Jędraszewski o LGBT. Oburzenie. Dominikanin chce jego dymisji

"Zaczynam od jutra, jeden list lub e-mail na tydzień aż do skutku" - pisze na swoim profilu na Facebooku dominikanin Paweł Gużyński. Chce dymisji arcybiskupa Marka Jędraszewskiego po jego słowach o "tęczowej zarazie".
Share
"Jędraszewski siewca nienawiści". Protest sympatyków i środowisk LGBT
"Jędraszewski siewca nienawiści". Protest sympatyków i środowisk LGBTŹródło: East News
dp3282x

"Kiedy przed wielu laty byłem aktywistą Amnesty International, słaliśmy do różnych instytucji na całym świecie listy w sprawach prześladowanych osób, aby wytwarzać nieustający nacisk. Robiliśmy to tak długo, dopóki sprawa nie znajdowała jakiegoś sensownego finału" - zaczął swój wpis dominikanin Paweł Gużyński.

Proponuje, by zacząć wysyłać listy do abp. Jędraszewskiego "z wyrazem oczekiwania, że honorowo poda się do dymisji z powodu słów o 'tęczowej zarazie'". Jednocześnie tłumaczy, że nie chodzi mu o wewnątrzkościelny bunt.

"Jeżeli zrobimy to wspólnie, konsekwentnie i z zachowaniem należytego szacunku dla urzędu biskupa, będzie to miało przynajmniej siłę wyrazu naszej przyzwoitości. Taki nasz katolicki maraton pisania listów" - pisze.

dp3282x

Na koniec podaje adres, na który powinno się wysyłać listy.

"Jędraszewski siewca nienawiści"

W weekend w reakcji na słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego przed krakowska kurią na ul. Franciszkańskiej 3 odbył się protest sympatyków i środowisk LGBT pod hasłem "Jędraszewski siewca nienawiści".

Źródło: East News

Krakowski metropolita abp Marek Jędraszewski podczas homilii w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego nawiązał do współczesnej sytuacji w Polsce. - Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły - powiedział w kazaniu. Po czym dodał: nie czerwona, a tęczowa.

dp3282x

Zobacz także: Reporter WP w pociągu na Pol’and’Rock. „Koncerty to dodatek”

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp3282x

Podziel się opinią

Share
dp3282x
dp3282x
Więcej tematów