Trwa ładowanie...
d25rjqf

Jednoznaczny komentarz Jakiego o Gersdorf. I prezes ma powód do satysfakcji

- Po podpisaniu przez prezydenta ustawy, pierwszym prezesem Sądu Najwyższego jest Małgorzata Gersdorf - oznajmił Patryk Jaki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe regulacje dotyczą właśnie m.in. I prezes SN Małgorzaty Gersdorf (PAP, Fot: Rafał Guz)
d25rjqf

Słowa Jakiego padły na antenie Polsat News. Dopytywany, czy było warto, wiceminister sprawiedliwości odpowiedział: "To była mniej istotna zmiana. W polityce często jest tak, że trzeba szukać kompromisów. Reformy zostają i duża część nowych sędziów zostaje w Sądzie Najwyższym. Izba Dyscyplinarna, która jest bardzo istotna, zostaje".

Przypomnijmy, w poniedziałek Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, umożliwiającą m.in. powrót do orzekania sędziów SN, którzy w wyniku wejścia w życie dotychczasowych przepisów po osiągnięciu 65. roku życia przeszli w stan spoczynku. Regulacje dotyczą właśnie m.in. I prezes SN Małgorzaty Gersdorf. Wcześniejsze brzmienie ustawy krytykowała Komisja Europejska.

- Jeśli trzeba się wycofać, wycofujemy się. Osobiście głosowałbym za tymi ustawami, bo uważam, że były to dobre, potrzebne rozwiązania, ale że inni uważają inaczej i musieliśmy się wycofać - ok. Sukcesem jest to, że część naszych rozwiązań weszła w życie, i to, że potrafimy osiągać kompromis - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski w programie "Tłit". Dopytywany o przeprosiny dla prof. Małgorzaty Gersdorf, dodał: "To była dyskusja polityczna, która miała doprowadzić do dobrych rozwiązań".

d25rjqf

Zobacz: Stanisław Karczewski o podpisie Andrzeja Dudy pod ustawą o SN: kompromis

Sam Jaki jeszcze miesiąc temu mówił, że "Gersdorf nie jest I prezesem SN".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25rjqf

Podziel się opinią

Share

d25rjqf

d25rjqf
Więcej tematów