Maksymalna cena prądu. Jest projekt
Projekt resortu klimatu zakłada, że od 1 grudnia maksymalna cena prądu dla podmiotów wrażliwych oraz mikro, małych i średnich firm wyniesie 785 zł/MWh. Są też zapisy dotyczące gospodarstw domowych.
Projekt resortu klimatu zakłada, że od 1 grudnia maksymalna cena prądu dla odbiorców w gospodarstwach domowych po przekroczeniu limitów zużycia na poziomie 699 zł/MWh - podaje PAP.
Dla wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorców będzie jedna cena taryfowa - potwierdził wcześniej w programie "Tłit" Wirtualnej Polski Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.
- To jest rewolucyjne rozwiązanie. Ja byłem gorącym zwolennikiem nie rekompensat, czyli dopłacania do poszczególnych grup przedsiębiorców, tylko gwarantowanej ceny prądu dla wszystkich przedsiębiorców - powiedział.
Zobacz też: Miliony Polaków na to czekały. Mamy potwierdzenie z rządu
Wiceprezes PGE: prądu i ciepła w zimie nie zabraknie
- Prądu i ciepła w zimie nie zabraknie; statki z węglem cały czas płyną i myślę, że w sumie ściągniemy ok. 11 mln ton węgla kamiennego - powiedział w poniedziałek wiceprezes PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Paweł Cioch.
Wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych PGE powiedział podczas debaty zorganizowanej w ramach VIII Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Lublinie, że przed stojącą u progu zimą polska energetyka jest bardzo dobrze przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa przemysłowi energochłonnemu i gospodarstwom domowym.
- Zaproponowane przez rząd zamrożenie cen prądu będzie dotyczyło ponad 60 proc. gospodarstw domowych, kupujących energię elektryczną od Grupy Tauron - oszacował z kolei prezes Taurona Paweł Szczeszek, cytowany w komunikacie firmy.