Trwa ładowanie...

Jeden z zastrzelonych francuskich policjantów był muzułmaninem

Jak donosi amerykański portal informacyjny dailycaller.com, jeden z policjantów, który wczoraj został zastrzelony w trakcie ataku na siedzibę redakcji francuskiego tygodnika "Charlie Hebdo", był muzułmaninem.

Share
Jeden z zastrzelonych francuskich policjantów był muzułmaninem
Źródło: PAP/EPA, Fot: Fredrik Von Erichsen
d3mthdp

42-letni policjant nazywał się Ahmed Merabet. W momencie ataku patrolował ulice 11. dzielnicy Paryża. Tożsamość drugiego z zabitych policjantów nie została potwierdzona, chociaż w mediach pojawia się informacja, że był to 49-letni Franck Brinsolaro, który odpowiadał za ochronę Stéphane’a "Charba" Charbonniera - dziennikarza "Charlie Hebdo", który również został zamordowany.

Wstrząsające nagranie, na którym widać moment zabójstwa policjanta, ujrzało światło dzienne niedługo po zamachu. Na filmie widać jak jeden z zamachowców podchodzi do leżącego na ziemi mężczyzny i strzela do niego.

d3mthdp

Atak na siedzibę tygodnika

Do ataku doszło wczoraj około południa. Do budynku tygodnika weszli zamaskowani napastnicy i zastrzelili uczestników kolegium redakcyjnego. W sumie zginęło 12 osób. Sprawcy są wciąż poszukiwani przez policję.

"Charlie Hebdo" to popularny we Francji lewicowy tygodnik publikujący satyrę wymierzoną najczęściej w radykalizm religijny, ale również przywódców religijnych. Pismo znane jest m.in. z publikacji karykatur Mahometa we wrześniu 2012 roku.

Muzułmanie stanowią 5-10 procent populacji Francji. Dla porównania, w USA wynosi ona 1 procent.

Zobacz również wideo: Zamachowcy z Paryża dokonali egzekucji policjanta

d3mthdp

Podziel się opinią

Share
d3mthdp
d3mthdp
Więcej tematów